גמזו: תוך מספר ימים נקצר את הבידוד ל-12 ימים באמצעות בדיקה ביום העשירי

גמזו: תוך מספר ימים נקצר את הבידוד ל-12 ימים

הממונה על המאבק בקורונה בדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת: "המנוע של המגפה זה הילדים, חשוב להמתין עם פתיחת בתי הספר. השלב הבא בהקלות - כשהממוצע השבועי של הנדבקים יעמוד על אלף" • מנכ"ל משרד החינוך: אם רוצים מתווה שכולל פיצול כיתות א' וב' - יידרשו לנו 5 שבועות להיערך לאחר אישור התקציב • ח"כ מלינובקי בוועדת הקורונה: נפגשתי עם אנשים בזמן הסגר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גמזו בוועדת העבודה , הרווחה והבריאות בכנסת 19.10
צילום: צילום: דוברות הכנסת

ממונה המאבק בקורונה פרופסור רוני גמזו אמר היום (שני) בדיון של ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת כי בתוך מספר ימים הבידוד יקוצר ל-12 ימים באמצעות בדיקה ביום העשירי. גמזו הוסיף כי "חשוב להמתין עם פתיחת בתי ספר ולעשות את זה בשכל ובסבלנות". לדבריו, המנוע של המגפה הוא הילדים. 

גמזו המשיך ואמר כי "הבנו שהדרך לנהל את זה היא להחזיר את השליטה לראשי הערים וזו הסיבה שאישרנו את תוכנית הרמזור". גמזו הוסיף: "השלב הבא בהקלות יהיה כשממוצע הנדבקים השבועי יעמוד על אלף".

הוועדה אישרה את הרחבת חוק מענק הנכים, כך שכלל הילדים הנכים יקבלו גם הם מענק שנתי. הרחבת החוק מבוצעת בהתאם להתחייבותו של השר האוצר ובשיתוף יו"ר הוועדה חיים כץ, לכלול את הילדים במסגרת המענק, כך ש-67 אלף ילדים בשיעור נכות של 50% ו-100% יקבלו מענק שנתי חד פעמי בגובה 1,000 שקלים.

"לפעמים המשטרה טועה אבל איפה הרוח הגבית?"

בתוך כך, בדיון בוועדת החוקה בכנסת התייחס תת ניצב ערן קמין, ראש מנהלת אכיפת קורונה במשטרה לפעילות המשטרה ואמר כי ״יש מגפה בישראל, לא האפידמיולוגית, אלא מגפת חוסר אמון הציבור במוסדות מדינה וזה משליך על עבודת המשטרה. אנחנו עושים מה שהדרג המדיני מבקש".

בעניין הפעלת הכוח מצד המשטרה אמר קמין כי ״טוענים נגד המשטרה, אני מזכיר שיש לנו תורה בעניין. אנחנו מסבירים קודם, ורק מוצא אחרון משתמשים בכוח. הסרטונים לא מראים את זה. לצערי הרב יש מצבים שמפעילים כוח. לפעמים אנחנו טועים, יש הרבה טעויות. אבל איפה הרוח הגבית שלכם?". על השפעת העובדה שאין מפכ״ל קבוע הוסיף: "קביעות זה דבר שאנחנו חפצים בו".

ח"כ מלינובסקי: נפגשתי עם אנשים במהלך הסגר

יו"ר ועדת הקורונה בכנסת, ח"כ יפעת שאשא ביטון, התייחסה גם היא בדיון לנושא אמון הציבור במוסדות המדינה ואמרה כי "יש לנו הזדמנות מצוינת לבנות מחדש את אמון הציבור".

במהלך הדיון חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו הודתה שנפגשה עם אנשים במהלך הסגר: "יש לי ילדים קטנים, באים חברים. אני לא צריכה לשבת בכלא בגלל טיפשות של מישהו אחר".

יו"ר הוועדה הוסיפה כי "בלי הציבור לא נצליח לנצח את התפשטות המגפה ואנחנו צריכים אותו במאבק איתנו. בשביל זה אנחנו צריכים שיהיו כללים מאוד פשוטים וברורים שינחו את היציאה מהסגר. באופן שזה מתנהל היום אנחנו מטריפים את הציבור ולא מגייסים את הציבור".

מנכ"ל משרד החינוך עמית אדרי אמר בדיון כי "אם רוצים מתווה שכולל פיצול כיתות א' וב' - יידרשו לנו 5 שבועות להיערך לאחר אישור התקציב". עוד הוסיף כי "שמענו בתקשורת שהייתה בקשה לפצל את כיתות א' עד ד'".

השתתפו בהכנת הידיעה: זאב קם, דקלה אהרן-שפרן, הדס גרינברג, נוב ראובני ולירן כוג'הינוף

הפופולריים