נציב שירות המדינה מאפשר הקמת ועדת האיתור לפרקליט המדינה

אושרה הקמת ועדת איתור למינוי פרקליט המדינה

משנה עמדה: יאפשר את המהלך שהחל שר המשפטים • ניסנקורן: מברך על התנעת המינוי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי ניסנקורן שר המשפטים ואביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, יונתן זינדל, פלאש 90

משנה כיוון: נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ אישר הבוקר (ראשון) את המהלך שהחל בו שר המשפטים אבי ניסנקורן מכחול לבן להקים ועדת איתור למינוי פרקליט המדינה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מכהן כממלא המקום לתפקיד זה. המהלך מגיע על רקע המתחים הפוליטיים בין כחול לבן לליכוד. 

"אין ספק ביחס לחשיבות הרבה שאני רואה לאיוש תפקידים משמעותיים בשירות המדינה", כתב הרשקוביץ במכתב למנדלבליט. "לכן, מבלי להתעלם מהקושי האמור, ומתוך חובתי להבטיח את הפעולה התקינה של המערכות השלטוניות, החלטתי לאשר בשלב זה את פרסום המשרה ובחינת עמידת המועמדים בתנאי הכשירות לתפקיד".

"אם לא יימצא פתרון לסוגיית המנכ"ל הקבוע של משרד המשפטים, אחריג את ועדת האיתור למשרת פרקליט המדינה מן המדיניות השוללת טיפול של ממלא מקום מנכ"ל משרד ממשלתי במינוי משרות בכירות במשרדו להוציא מקרים חריגים, ואאפשר את השתתפותה של ממלאת מקום המנכ"ל עו"ד סיגל יעקבי בוועדת האיתור", כתב עוד הרשקוביץ.

"האישור האמור יינתן בשל הנסיבות החריגות והמצב המיוחד וחסר התקדים, בשים לב למאפייני המשרה ולחשיבותה, ובהתאם לחוות דעתך המחייבת שאין למנוע את הקמת הוועדה", הבהיר הנציב.

שר המשפטים אבי ניסנקורן בירך על המהלך: "זו ההחלטה הנכונה והמתבקשת לטובת אזרחי ישראל ולתפקודה התקין של מערכת אכיפת החוק. אני בטוח שוועדת האיתור תעבוד באופן מקצועי ונטול פניות, ותמליץ על האדם הראוי ביותר לתפקיד".

לאחר שממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד סיים את כהונתו בחודש מאי האחרון, מנדלבליט ממלא את התפקיד בעצמו. הניהול וההנחייה המקצועיים והארגוניים בתפקיד מבוצעים בפועל בידי המשנים לפרקליט המדינה - כל אחד בתחום אחריותו. ההכרעות של המשנים מחייבות ובמקרים של מחלוקת, היועץ הוא שמכריע.

הפופולריים