כפי שנחשף בכאן חדשות: היועמ"ש החליט לסגור את תיק המניות של רה"מ

היועמ"ש החליט לסגור את תיק המניות של נתניהו

עוד החליט מנדלבליט שלא לפתוח בחקירת תיק 3000 - בהתאם לעמדת פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל. הנימוק המרכזי שהציג: "לא נמצאה אינדיקציה לקיום אינטרס רלוונטי של מיליקובסקי, אותו הוא היה עשוי לקדם באמצעות נתניהו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, אביחי מנדלבליט
צילום: צילום: גטי אימג'ס

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם הערב (חמישי) את החלטתו שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת המניות, כפי שנחשף לראשונה בכאן חדשות. עוד החליט היועמ"ש שלא לפתוח בחקירת תיק 3,000 ביחס לטענות שעלו לאחרונה על חלקו של נתניהו בפרשה. בכך אימץ את עמדת פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל.

לגבי תיק המניות קבע מנדלבליט כי "חרף התהיות שהמקרה מעורר, אין בסיס לקבוע כי מתקיים חשד סביר שיצדיק חקירה פלילית בעבירת שוחד". הוא נימק את קביעתו ואמר כי "לא נמצאה אינדיקציה לקיומו של אינטרס רלוונטי של מיליקובסקי שאותו הוא היה עשוי לבקש לקדם באמצעות נתניהו, שכיהן באותה עת כחבר כנסת ויו"ר האופוזיציה, ולשם כך נתן לו טובת הנאה.

"נמצא כי בחלוף למעלה משלוש שנים, בשנים 2011-2010, החלה פעילות עסקית מסוימת של מיליקובסקי בישראל", הסביר היועמ"ש והוסיף: "גם אם מערכת היחסים הקרובה בין נתניהו למיליקובסקי אינה שוללת אפשרות של מערכת יחסים שוחדית, נמצא שלהעדר היכולת להצביע על אינטרס מוחשי שביקש מיליקובסקי לקדם, יש משמעות של ממש".

מוקדם יותר היום הודיע שר הביטחון בני גנץ בריאיון ל-ynet כי הוא בוחן את האפשרות להקים ועדת בדיקה לפרשת הצוללות במשרדו. "נושא הצוללות הוא חמור ואני משוכנע שראוי לו להיחקר", אמר גנץ. לדבריו, "אני מכיר את הסעיף שמאפשר לי לקיים בדיקה במשרד הביטחון ואני בודק את האפשרות להקים ועדת בדיקה. זה בהחלט דבר שייתכן ואעשה אותו". הודעתו של גנץ נעשתה על רקע ההפגנה אמש, במהלכה הגיעה לבית המשפט העליון בירושלים שיירת ובה יותר ממאה כלי רכב ועליהם מיצגים דמויי צוללת. מאות בני אדם הפגינו במקום בדרישה לחקור את ראש הממשלה בפרשה. 

בצעד יוצא דופן, בג"ץ התכנס בשעה 13:00 לדיון בפרסום התצהירים הסודיים בפרשה. בתום הדיון, התנועה לאיכות השלטון הודיעה: "הגענו להידברות עם המדינה בנוגע לתצהירים החסויים שהגשנו בעתירת הצוללות, במטרה להביא לידיעת הציבור את הפרטים המטלטלים שמובאים בהם". בלילה הגישה המדינה בקשה דחופה לאסור בצו פרסום של חלקים מהתצהירים החסויים שהוגשו בעתירה.

מפגינים נגד נתניהו שדורשים לחקור אותו בפרשת הצוללות מחוץ לבית המשפט העליון, אמש. (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

הפופולריים