בכיר בכחול לבן: מדברים עם חברים בליכוד על אפשרויות להקמת ממשלה חלופית

בכיר בכחול לבן: דנים באפשרות של ממשלה חלופית
השר וחבר קבינט הקורונה יזהר שי אמר בריאיון לכאן חדשות: אם נתניהו יוביל לבחירות – נעשה הכול כדי שהוא לא יהיה ראש ממשלה • יו"ר הקואליציה מיקי זוהר: אנחנו לא רואים בהם שותפים ואין להם לגיטימציה לקבל את הנהגת המדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו ובני גנץ במליאת הכנסת, 24.08.20
צילום: צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

המשבר בקואליציה: על רקע המחלוקות בין כחול לבן לליכוד בנושא הטיפול בקורונה והעברת התקציב, בכיר בכחול לבן אומר הערב (שבת) לכאן חדשות כי במפלגה מדברים עם חברים בליכוד על אפשרויות להקמת ממשלה חלופית. במקביל, שרים בכחול לבן מתחילים להפעיל לחץ על חברי הכנסת צבי האוזר ויועז הנדל להסכים לממשלה זמנית בתמיכת המשותפת - אם יתברר זמן קצר לפני סוף השנה שבליכוד לא יעבירו תקציב ל-2021.

השר יזהר שי מכחול לבן אמר לכאן חדשות כי מפלגתו תעשה הכול כדי שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה אם הוא יחליט ללכת לבחירות. בעניין הגבלות הקורונה אמר כי צריך לפתוח מייד מקומות עבודה שאינם מקבלי קהל.

על המשבר בקואליציה אמר חבר הכנסת ויו"ר הקואליציה מיקי זוהר לכאן חדשות כי הוא לא מתרגש מאיומי הסרק הפאתטיים של חברי כחול לבן וכי הם עושים צחוק מעצמם. לדבריו, הגיע הזמן ללכת לבחירות חדשות.

לדבריו, אנשי כחול לבן מפריעים לראש הממשלה לנהל את משבר קורונה, ואם לא יאפשרו להעביר את תקציב 2020, הם ימצאו את עצמם בבית כי הם לא יעברו את אחוז החסימה בבחירות הבאות. "אנחנו לא רואים בהם שותפים וגנץ איבד את הלגיטימציה הציבורית להיות ראש ממשלה", דברי יושב-ראש הקואליציה מיקי זוהר.

בד בבד, לקראת ישיבת קבינט הקורונה בשבוע הקרוב, שרים בממשלה אמרו לכאן חדשות כי "האזרחים פורצים את הסגר - אבל אכן צריך להקל בו. חלק מההגבלות לא מוצדקות". מחר צפויה פגישת תיאום עמדות בין נתניהו, גנץ, שרי האוצר והבריאות ובכירים בקבינט הקורונה. ישראל כ"ץ ושרי כחול לבן מאחדים עמדות וידרשו לפתוח מיד את העסקים הקטנים.

הפופולריים