ארבעה עצורים במחאה בת"א, עימותים בבלפור

ארבעה עצורים במחאה בת"א, עימותים בבלפור

אלפים מחו במוקדים שונים ברחבי הארץ נגד ראש הממשלה. המשטרה איפשרה בתחילה את ההתקהלויות, אך בהמשך נרשמו עימותים עם המפגינים, לאחר שהשוטרים הקימו מחסומים כדי לבלום את התקדמות הצעדות • כל ארבעת העצורים שוחררו בתנאים מגבילים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאות נגד ראש הממשלה והקפות שמחת שמחת תורה 10.10.20
צילום: צילום: תומר נויברג, נתי שוחט, פלאש 90

גל המחאות: המשטרה עצרה הלילה (ראשון) ארבעה מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתל אביב. אלפים מחו אמש במוקדים שונים ברחבי הארץ נגד ראש הממשלה. המשטרה איפשרה תחילה את ההתקהלויות, אך בהמשך נרשמו עימותים עם המפגינים, לאחר שהשוטרים הקימו מחסומים כדי לבלום את התקדמות הצעדות. כל ארבעת העצורים שוחררו בתנאים מגבילים.

מהמשטרה נמסר כי היו הפרות רבות וחמורות הן של הסדר הציבורי והן הפרות של הנחיות משרד הבריאות. המפגינים חסמו צירים, התעלמו מהוראות השוטרים וכמה מקומות נקטו אלימות פיזית ומילולית. במשטרה מדגישים כי מפגינים לא שמרו על המרחק הנדרש ולא עטו מסכות. המשטרה מסרה שמפרי סדר מקרב המפגינים תקפו שוטרים, השליכו אליהם חפצים והשחיתו רכוש. כמה שוטרים נחבלו וטופלו במקום. נעצרה חשודה בריסוס צבע על ניידת משטרה.

מפקד מרחב ירקון, תנ"צ דני לוי סיפר לכאן חדשות: "הכלנו את המחאה בכיכר רבין ובכיכר הבימה - שם שמרו על הכללים. לאחר מכן כ-1,500 מהמוחים החליטו לצאת לתהלוכות תוך הפרעה לסדר וחסימת צירים. אם לא היינו מאופקים היינו מסיימים את הערב עם עשרות עצורים. עדיין לא השתמשנו בכל האמצעים".

גם מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים התאספו מפגינים רבים, וגם שם נרשמו עימותים עם כוחות המשטרה, שמנעה מהמוחים לפתוח בצעדה באזור. 

מהמשטרה נמסר כי היא ערוכה לקראת המחאות הצפויות הערב במספר מוקדים ברחבי העיר תל אביב. "מצופה ממארגני המחאה, בכל מקום ומקום, לסייע למשתתפים להקפיד על ההנחיות ולהסביר למשתתפים את המותר והאסור ולהקפיד על קיום התקנות", נמסר בהודעת המשטרה

ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן אמר מוקדם יותר: "גם בערב זה יפעלו השוטרים לאכוף את התקנות ולאפשר את חופש הביטוי בגבולות החוק. מנגד לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא, בין אם אלימות המופנית כלפי מפגינים, או אלימות מצדם של אזרחים כלפי השוטרים, ונפעל בנחישות נגד מפרי סדר וחוק".

בהפגנות בימי שלישי וחמישי השבוע ציינה המשטרה בהנחיות כי תהלוכות אינן מאושרות ואינן חוקיות. מנגד, היום לראשונה מציינים במשטרה שקיום תהלוכה אפשרי בתיאום והגשת בקשה.

המשטרה רשמה מוקדם יותר היום דוחות לקבוצה של רוכבי אופניים בקיסריה שהפרו את תקנות הסגר. הרוכבים ניסו להגיע לקרבת בית נתניהו בקיסריה ולמחות שם. ברחבי הארץ התקיימו היום מספר רכיבות מחאה, ומלבד הרוכבים שנקנסו בקיסריה דווח על קבוצות רוכבים שהניפו דגלים שחורים ושלטים בגנות שלטון נתניהו גם בתל חי ובאנדרטת אלכסנדר זייד ליד טבעון.

הפופולריים