השרה פנינה תמנו-שטה על האמירה של אמיר השכל: "התביישתי בשבילו"

השרה תמנו-שטה על האמירה של אמיר השכל: מבייש

שרת העלייה והקליטה לכאן רשת ב: "ההתנצלות שלו לא מוחקת את העלבון של קהילה שלמה" • השכל תועד כשהוא מפנה הערות גזעניות לשוטרת ב-20.08, ואומר: "אני הבאתי את ההורים שלך מאתיופיה, את לא מתביישת?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השרה פנינה תמנו-שטה ואמיר השכל, 2020
צילום: צילום: יונתן זינדל, הדס פרוש, פלאש 90

שרה העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה, הגיבה בחריפות היום (רביעי) על אמירתו של תת אלוף (במיל') אמיר השכל, ממובילי מחאת בלפור, לשוטרת יוצאת אתיופיה, ואמרה "בעיקר התביישתי בשביל השכל. ההתנצלות שלו לא מוחקת את העלבון של קהילה שלמה".

"תת אלוף שאומר כזה דבר כאילו היה אדון הארץ – מעבר למילים הבוטות שאמר לפי קטלוג צבע עורה, כי אחרת הוא לא היה מעז לדבר בצורה כזאת – הוא גם עושה ניכוס היסטורי, 'הבאתי את הוריך' – אני רוצה להזכיר להשכל שמי שצעד מאות קילומטרים זה ההורים שלנו, והמנהיגות האמיצה שהובילה אותנו לארץ בנחישות ובאמונה זה הקייסים, המנהיגים הרוחניים של הקהילה. בקצה צה"ל היה שם בסודאן, אבל החוצפה הזאת שמצפים מאיתנו להיות אסירי תודה – זאת חוצפה שלא מתקבלת על הדעת". הוסיפה השרה בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

 

 

על התנצלותו של השכל ואמירתו כי הוא מצר על כך אם דבריו הוצאו מהקשרם, אמרה השרה תמנו-שטה כי "ההקשר מאוד ברור, הדברים מצולמים. בסופו של דבר טוב שעשה כשהתנצל, אבל הדבר לא מוחק עלבון של קהילה שלמה".

השכל תועד כשהוא מפנה הערות גזעניות לשוטרת. בסרטון מהאירוע שהופץ ברשתות החברתיות נצפה השכל אומר: "אני הבאתי את ההורים שלך מאתיופיה, את לא מתביישת?"

מדובר בתיעוד מ-20 באוגוסט במהלך פינוי המאהל של תנועת "אין מצב" בבלפור לטובת הפגנת תומכי ראש הממשלה. השכל תועד אומר את הדברים ללוחמת מג"ב שניסתה לפנות יחד עם עוד אנשי המאהל. בסביבתו של השכל אומרים שדבריו עוותו.

הפופולריים