שר התיירות אסף זמיר הודיע על התפטרותו מהממשלה

שר התיירות אסף זמיר הודיע על התפטרותו מהממשלה
בפוסט בפייסבוק כתב זמיר: "אני חרד למדינה. חרד שהיא על סף שבר מוחלט. וברור לי שזה לא ישתנה כל זמן שנתניהו הוא ראש הממשלה" • השרה אורית פרקש הכהן תחליף את זמיר במשרד התיירות • גנץ: נקדם מינוי פרקליט מדינה; גורמים בליכוד: לא נאפשר זאת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסף זמיר
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שר התיירות אסף זמיר הודיע היום (שישי) על התפטרותו מהממשלה. בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו הסביר: "אני חרד למדינה. חרד שהיא על סף שבר מוחלט. וברור לי שזה לא ישתנה כל זמן שנתניהו הוא ראש הממשלה. משבר הקורונה על השלכותיו הנוראיות נמצא במקרה הטוב במקום השני בסדר העדיפויות של ראש הממשלה. השיקולים האישיים והמשפטיים הם אלה שעומדים בראש מעיניו של נתניהו. זה ניכר בכל צעד ושעל". 

פוסט ההתפטרות המלא של זמיר

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ החליט, כי השרה אורית פרקש הכהן תמונה לשרת התיירות במקומו של זמיר. עוד החליט גנץ, כי השר מיכאל ביטון ימלא בנוסף לתפקידו כשר במשרד הביטחון גם את תפקיד השר לנושאים אסטרטגיים. השרה פרקש הכהן תתפטר מתפקידה כח"כית, ובכך תישאר ח"כ הילה שי וזאן מכחול לבן בתפקידה.

כמו כן, גנץ הודיע בתום התייעצות עם גבי אשכנזי ואבי ניסנקורן כי הורה לשר המשפטים ניסנקורן לקדם מינוי של פרקליט מדינה ומפכ"ל קבוע.

 תחליף את זמיר במשרד התיירות. אורית פרקש הכהן (צילום: פלאש 90)

מהליכוד נמסר בתגובה להתפטרות זמיר: "בדיוק בשעה שראש הממשלה נתניהו הוביל דיון רב-משתתפים עם ראשי הציבור החרדי כדי להילחם בקורונה, אסף זמיר בורח מהמערכה רק כדי לקושש קולות בבחירות המקומיות בתל אביב. הוא זה שעוסק בפוליטיקה קטנה בשעה שראש הממשלה נאבק מסביב לשעון למען הצלת חייהם ופרנסתם של אזרחי ישראל. כחול לבן צריכים להחליט אם הם עובדים באחדות מתוך הממשלה שנלחמת בקורונה או שהם ממשיכים לייצר תוהו ובוהו בתוך הממשלה ובכך פוגעים בפעולות הנדרשות לטובת אזרחי ישראל".

חברת הכנסת הילה שי וזאן, שאמורה לצאת מהכנסת עם חזרתו של אסף זמיר במסגרת החוק הנורווגי, קיבלה מסר מהמפלגה ששר אחר יתפטר במסגרת החוק כדי לשמור על מקומה. 

ממחאת הדגלים השחורים נמסר: "אנו מברכים את אסף זמיר על הצעד האמיץ, וקוראים לשאר חברי הכנסת של כחול לבן לעמוד לצד הדמוקרטיה כמוהו". חבר הכנסת עפר שלח הוסיף: "הלבנה הראשונה בחומה של ביבי נפלה. התפטרותו של אסף זמיר לא מפתיעה כי הוא אדם ישר, ואנשים ישרים כבר לא יכולים עוד להיות בממשלה הזאת. יהיו עוד, כי גנץ ואשכנזי יכולים אולי לרמות את עצמם, אבל לא את האנשים הישרים הרבים בכחול לבן". 

הפופולריים