המשנה ליועמ"ש: לא ניתן לקבוע שנתניהו נמצא בניגוד עניינים בעיסוק בהגבלת ההפגנות

המשנה ליועמ"ש: אין מניעה שרה"מ יעסוק בהפגנות

בחוות הדעת שפרסמה, זילבר מזכירה את דבריו של היועץ המשפטי ומשניו בעבר, כי יש בעייתיות בכך שנבחרי ציבור יעסקו בהפגנות נגדם, אך בנסיבות מסוימות המעורבות שלהם היא בלתי נמנעת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בפתיחת משפטו 24.05.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר אמרה היום (חמישי) כי אין ניגוד עניינים המגביל את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעיסוק בהפגנות בעת הזאת. במכתב תשובה לעורכת הדין דפנה הולץ לכנר, כתבה זילבר כי "לא ניתן לקבוע כי מתקיים ניגוד עניינים טבוע המגביל מיניה וביה את מעורבותו של הדרג המיניסטריאלי בהחלטה מסוג זה".

עם זה, בחוות הדעת שפרסמה, זילבר מזכירה את דבריו של היועץ המשפטי ומשניו בעבר, כי יש בעייתיות בכך שנבחרי ציבור יעסקו בהפגנות נגדם, אך בנסיבות מסוימות המעורבות שלהם היא בלתי נמנעת.

דברי זילבר מתפרסמים על רקע התקנות שאושרו הלילה בממשלה, המאפשרות להגביל הפגנות  למרחק קילומטר מהבית ובקבוצות של עד 20 בני אדם. כמו כן, גם ועדת החוקה של הכנסת דנה בתקנות. בדיון בוועדה אמר ח"כ אלי אבידר מישראל ביתנו: "הממשלה נמצאת בניגוד עניינים מוסדי ולכן ההחלטות על שהייה במרחב הציבורי היו צריכות להתקבל על ידי גורם אחר. לראש הממשלה אסור היה לקחת חלק פעיל בגיבוש התקנות".

סגן שר הבריאות יואב קיש אמר: "היתר להפגין באמצעות שיירות רכבים ינוצל לרעה כדי לעבור מעיר לעיר לצרכים אחרים, לכן לא הסכימו לכך". 

הפופולריים