השר יזהר שי בשיחת זום עם פעילי כחול לבן: "נתניהו עשה לנו תרגיל פוליטי, אני משוכנע בזה"

יזהר שי: נתניהו עשה לנו תרגיל, אני משוכנע בזה

בשיחה בזום עם פעילי כחול לבן אמר השר שי על ישיבת הממשלה: "אמרתי לגמזו 'אתה עובד עבור אזרחי ישראל, לא עבור ראש ממשלת ישראל. אשכנזי וניסנקורן לא היו צריכים בשום אופן להסכים עם ראש הממשלה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר יזהר שי מכחול לבן
צילום: צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

בשיחה שקיים היום (שישי) בזום עם פעילים של כחול לבן תקף השר יזהר שי את ראש הממשלה נתניהו ואמר: "נתניהו עשה לנו תרגיל פוליטי, אני משוכנע בזה".

שר המדע והטכנולוגיה התייחס לישיבת הממשלה הלילית אתמול שבה הוחלט על סגר מלא בחגים: "דקות לפני פתיחת ישיבת הממשלה השבוע התקשרתי לפרופסור גמזו ודרשתי ממנו להצהיר ללא כחל ושרק על עמדתו בנושא הסגר. היתה לנו שיחה גלויה וקשה ואמרתי לו 'פרופסור גמזו, אתה עובד עבור אזרחי ישראל, לא עבור ראש ממשלת ישראל. קולך צריך להישמע באופן ברור ביותר בפני כל שרי הממשלה'. רבע שעה לאחר מכן, בישיבת הממשלה, פרופסור גמזו ביקש את רשות הדיבור ואמר שצעדי הממשלה מוגזמים מאוד יחסית למה שהמליצו המומחים".

עוד אמר שי בשיחה: "יש לי כבוד עצום לגבי אשכנזי ואבי ניסנקורן. הם אנשים בעלי זכויות רבות ומניות רבות. אבל השבוע היו לי איתם חילוקי דעות קשים מאוד, אני חשבתי שהם לא היו צריכים בשום אופן להסכים עם ראש הממשלה לעבוד על החוק שבסופו של דבר גרם לרעש עצום, מפלג ומיותר היום בכנסת. נתניהו עשה לנו תרגיל פוליטי, אני משוכנע בזה".

השר שי עזב את יישיבת הממשלה אתמול במחאה על התנהלות ראש הממשלה ואף איים להתפטר. בין השאר קרא בישיבה שלא לתמוך בעד החוק האוסר הפגנות. לדבריו, מדובר בחוק שעושה עוול לציבור גדול בישראל. זה חוק ציני בלתי ראוי ומפלג שלא לצורך. הוא הדגיש כי ממשלה הכואבת את כאב אזרחיה לא מביאה חוק כזה לכנסת לחקיקת בזק בערב יום הכיפורים. לבסוף חזר בו שי מכוונתו להתפטר, לאחר שיחה עם ראש הממשלה החליפי בני גנץ.

לאחר ישיבת קבינט הקורונה הארוכה שלשום, שרים בממשלה, הן מכחול לבן והן ממפלגות הימין מתחו אמש ביקורת על ראש הממשלה. שרים ששוחחו עם כאן חדשות אמרו שהוא התעסק רק בהפגנות ולא בהשפעות ארוכות הטווח של הסגר. בכיר שהשתתף בהתייעצות עם ראש הממשלה אמר: "נתניהו איבד את העשתונות".

הפופולריים