נתניהו: המגפה צפויה לגבות מחיר כבד נוסף בחיי אדם

נתניהו: המגפה צפויה לגבות מחיר כבד בחיי אדם

ראש הממשלה הוסיף: "פוליטיקאים פופוליסטיים אמרו לא להישמע להנחיות כי הן גחמה של אדם אחד" • שר הביטחון נשא דברים לפני הצהרת נתניהו ואמר: "אסור שהשיסוי שמובילים בעלי אינטרס יביא לתבוסה במלחמה הזו" • לפיד: "זה מחדל ואדם אחד חתום עליו – זה מחדל נתניהו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל ואבשלום ששוני, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים אתמול (חמישי) ואמר כי "המגפה צפויה לגבות מחיר כבד בחיי אדם". נתניהו טען ש"פוליטיקאים פופוליסטיים אמרו שלא צריך להישמע להנחיות כי הן גחמה של אדם אחד", והוסיף כי פוליטיקאים אלה מסמסו החלטות מצילות חיים שהובאו לכנסת.

צפו בנאומו המלא של ראש הממשלה

"דור שלם, מאות אלפים שנדבקו ישאו צלקות לכל החיים. מול זה אני רואה אנשים רוקדים ועושים סעודה בשולחן ארוך בלי מסיכות. התעוררו, אנחנו במציאות אחרת. צריך לעשות מעשה עכשיו. סגר הדוק, דווקא בחגים כשהמחיר הכלכלי נמוך", אמר נתניהו.

ראש הממשלה סיפר על התפתחויות רפואיות שהוא צופה כי יתרחשו בקרוב. "אני מקדם בדיקות מהירות לקורונה שנותנות תוצאות תוך דקות, ומעל הכל - עובד על קידום חיסון לישראל. לא יכולתי לומר זאת ונזהרתי, אבל היום אני אומר שיש אור בקצה המנהרה. יהיה חיסון ואני פועל לכך שיהיה בישראל כמה שיותר מהר", אמר. 

בנאומו הדף ראש הממשלה את הטענה שהסגר נועד למנוע הפגנות נגדו. "אומרים לי שאני רוצה סגר כדי למנוע הפגנות. את הסגר צריך כדי להציל חיים. ההפגנות מבחינה פוליטית לא רק שהן לא פוגעות, הן מסייעות לנו פוליטית. הציבור מואס בזה. אין בזה פגיעה פוליטית, יש בזה פגיעה באמון הציבור. ההפגנות מצפצפות על כלל אזרחי ישראל", אמר נתניהו.

לפני הצהרת ראש הממשלה, נשא שר הביטחון בני גנץ דברים ואמר כי"זו מלחמה על החיים שלנו, אסור שהשיסוי שמובילים בעלי אינטרס יביא לתבוסה במלחמה הזו". גנץ הדגיש כי "זה לא מאבק בין מפגינים למתפללים" וביקש שהמתפללים יבינו את המפגינים והמפגינים את המתפללים. 

צפו בדבריו המלאים של שר הביטחון גנץ

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד אמר בדבריו לציבור כי "אזרחי ישראל לא מבינים מה התוכנית מאחורי הסגר כי אין תוכנית. הממשלה לא הציגה שום רעיון חוץ מלסגור את המדינה". לפיד קרא להתנהלות הממשלה מחדל והצביע על האשם בו לדעתו:  "זה מחדל, ואדם אחד חתום עליו – זה מחדל נתניהו". 

צפו בדבריו המלאים של יו"ר האופוזיציה לפיד

שר המשפטים אבי ניסנקורן הגיב לדברי ראש הממשלה וכתב בטוויטר: "מביש לראות שגם הערב נתניהו בוחר להמשיך להסית נגד המפגינים. כחול לבן מנהיגה קו אחראי של סולידריות חברתית ונתניהו ממשיך לפלג לצרכיו הפוליטיים. כולם אשמים חוץ מראש הממשלה. המפגינים בבלפור אינם אחראים למשבר, והם יוכלו להמשיך ולממש את זכותם הדמוקרטית ללא מגבלות הסגר, מיד לאחר הסרתו".

לאחר ישיבת קבינט הקורונה הארוכה שלשום, שרים בממשלה, הן מכחול לבן והן ממפלגות הימין מתחו אמש ביקורת על ראש הממשלה. שרים ששוחחו עם כאן חדשות אמרו שהוא התעסק רק בהפגנות ולא בהשפעות ארוכות הטווח של הסגר. בכיר שהשתתף בהתייעצות עם ראש הממשלה אמר: "נתניהו איבד את העשתונות".

לפי גורמים שהשתתפו שלשום בקבינט, ראש הממשלה סירב לאפשר לגורמי מקצוע להיכנס לדיון שבו נקבעו ההגבלות שיחלו היום החל מהשעה 14:00. אחרי שנתניהו סירב להכניס את ממונה הקורונה פרופ' גמזו לדיון, איימו שרי כחול לבן לפוצץ את הדיון.

הפופולריים