שגרירת ארה"ב באו"ם: מדינה מוסלמית נוספת תכריז על יחסים עם ישראל "ביום-יומיים הקרובים"

"מדינה מוסלמית נוספת תכריז על יחסים עם ישראל"

קלי קראפט הוסיפה כי בממשל האמריקני מקווים שסעודיה תכריז על נורמליזציה עם ישראל. מוקדם יותר הערב אמר סלמאן מלך סעודיה כי ארצו רואה בשלום במזרח התיכון "בחירה אסטרטגית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טקס החתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין, 15.09.20
צילום: צילום: אי-פי

שגרירת ארצות הברית באו"ם קלי קראפט אמרה הערב (רביעי) בריאיון לרשת החדשות אל-ערביה כי מדינה מוסלמית נוספת צפויה להכריז על כינון יחסים עם ישראל "ביום-יומיים הקרובים". קראפט הוסיפה כי בממשל האמריקני מביעים תקווה שסעודיה תכריז על נורמליזציה עם ישראל.

"מה שחשוב הוא שנתמקד בהסכם ולא נאפשר למשטר האיראני לנצל את הרצון הטוב של בחריין, איחוד האמירויות הערביות או ישראל", אמרה קראפט בריאיון. השגרירה האמריקנית הביעה תקווה כי המהלך יאפשר לאזרחי איראן "לראות שאנשים באמת רוצים שלום במזרח התיכון - והם חלק מהשלום הזה".

בתוך כך, בנאום מוקלט ששודר היום בעצרת האו"ם, אמר סלמאן מלך סעודיה כי ארצו רואה בשלום במזרח התיכון בחירה אסטרטגית. המלך הוסיף כי סעודיה עומדת על העקרון של שלום צודק וכולל בסכסוך הישראלי-ערבי ותומכת בהקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67 שבירתה ירושלים.

עוד אמר סלמאן כי איראן מסכלת פעם אחר פעם את המאמצים של ארצו לכונן שלום בין המדינות באמצעות בניית רשתות טרור ועידוד קיצוניות. על המתרחש בלבנון אמר מלך סעודיה כי ארגון חזבאללה הוא האחראי להיעדר הביטחון והיציבות במדינה וכי אין מנוס מלפרק את הארגון מנשקו.

בסוף השבוע שעבר אמר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי יש סיכוי שכווית תנרמל את יחסיה עם ישראל "מהר מאוד". במסיבת עיתונאים שקיים לאחר מפגש עם בנו של אמיר כווית בבית הלבן, אמר טראמפ כי שבע או שמונה מדינות במזרח התיכון מעוניינות לנרמל את קשריהן עם ישראל והעריך כי הדבר ייצא אל הפועל בזמן הקרוב. "איש לא האמין שזה אפשרי, אבל התהליך מתרחש בקלות - ממש כמו פאזל שחלקיו מסתדרים במקומם", הוסיף.

הפופולריים