המשטרה בודקת את האירוע שבו נראה היועץ של נתניהו מפר לכאורה את תנאי הבידוד

המשטרה בודקת: יועץ רה"מ הפר לכאורה תנאי בידוד
לפי מידע שהגיע לכאן חדשות טופז לוק ביצע את הבדיקה אמש בשעה 21:30, ולאחר מכן נצפה באזור ההפגנות • גם יועצו המדיני של רה"מ, ראובן עזר, הפר בסופ"ש את חובת הבידוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טופז לוק בבלפור, 20.9.2020
צילום: צילום: יואב גלסנר

המשטרה פתחה הבוקר (שני) בבדיקת האירוע שבמהלכו הפר לכאורה יועץ ראש הממשלה טופז לוק את תנאי הבידוד, כשהגיע אמש להפגנה ברחוב בלפור. גורמים המעורבים בבבדיקה אמרו כי בירור ראשוני מול משרד הבריאות העלה שיש אינדיקציות שלוק אכן הפר את התנאים. הענישה המקובלת במקרים דומים היא קנס של 5,000 שקלים.

מנתוני הצילומים והסרטונים של מפגינים אמש סמוך למעון ראש הממשלה בירושלים, לוק - עליו חלה חובת בידוד לאחר שלקח חלק במשלחת ראש הממשלה לוושינגטון - שהה באזור ההפגנה בסביבות השעה 22:30, כשהוא אוחז במצלמה. על פי עדויות חלק מהמפגינים, היועץ ביקש לתעד אותם כשהם ללא מסכות או מפרים את הנחיות משרד הבריאות.

לפי המידע שהגיע לכאן חדשות, לוק ביצע את בדיקת הקורונה, שנדרשה מכל חבר במשלחת לוושינגטון אתמול סביב השעה 21:30, ושהה בהפגנה לאחר מכן. פרט ללוק גם יועצו המדיני של נתניהו, ראובן עזר, נצפה ביום שישי כשהוא מפר את הבידוד כשצעד במבשרת ציון. עזר הפר את הוראות המשלחת גם בזמן השהות בוושינגטון, עת יצא לריצה ספורטיבית.

התנועה לטוהר המידות פנתה הבוקר לממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה בשל הפרת הבידוד של ראובן עזר בדרישה לפתוח בהליכים משמעתיים נגדו: "בעת שאזרחי ישראל נתונים בסגר, נטל מר עזר חרות לעצמו להפר את הנחיות הבידוד (המקלות), הנחיות שכל אזרח מן השורה מחויב לקיימן עם תום. התנהגותו של מר עזר מקבלת משנה חומרה, שכן הוא מכהן כסגן יו"ר המל"ל, הוא הגוף המוביל את מדינות הממשלה ומהלכיה בהתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה".

תא"ל במילואים אסף אגמון, מראשי תנועת המחאה "אין מצב", הגיב לנושא בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב ואמר: "היועץ של ראש הממשלה הוא פושע שסיכן אלפי אנשים במחאה. נתניהו ואנשי הצוות שלו מפרים את כל הכללים ברגל גסה. ארוחת המחאה בבלפור היא זניחה, זה הספינים שלו כדי למוטט את ההפגנה".

האזינו לריאיון המלא עם תא"ל במיל' אסך אגמון בכאן רשת ב

בתגובת הליכוד נטען כי לוק הגיע לירושלים, שבה אינו מתגורר, כדי לבצע את בדיקת הקורונה ולאחר מכן שב לביתו. אך נתוני הצילום מראים כי לוק שהה בעיר גם לאחר הבדיקה, ולמעשה הגיע לאזור ההפגנות לאחר מכן - ובניגוד להנחיות משרד הבריאות.

בעקבות האירוע, יו"ר מר"צ, חבר הכנסת ניצן הורוביץ, הגיש שאילתה לשר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, בנושא. בפנייתו לשר כתב הורוביץ: "כפי שתועד אמש בצילומים שונים, שניים מיועצי ראש הממשלה נראו מסתובבים מחוץ לבתיהם ומפרים את חובת הבידוד. נעשו מספר פניות למשטרה וללשכת ראש הממשלה כדי לברר את העניין ולנקוט בהליכים נגדם, מכיוון שהם סיכנו ביודעין את בריאות הציבור, אך טרם נעשה דבר בעניין. מדוע המשטרה לא עוצרת, או לכל הפחות לא קונסת את היועצים?"  

הפופולריים