טראמפ: יש סיכוי שכווית תנרמל את יחסיה עם ישראל "מהר מאוד"

טראמפ: סיכוי שכווית תנרמל את יחסיה עם ישראל

לדברי נשיא ארה"ב שבע או שמונה מדינות במזה"ת מעוניינות לנרמל את יחסיהן עם ישראל. את הדברים אמר לאחר מפגש עם בנו של אמיר כווית בוושינגטון. הוול סטריט ג'ורנל: מחלוקת בין סלמאן מלך סעודיה ליורש העצר בשאלת נרמול הקשרים עם ישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, בבית הלבן, 18.09.20
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הלילה (שבת) כי יש סיכוי שכווית תנרמל את יחסיה עם ישראל "מהר מאוד". במסיבת עיתונאים שקיים לאחר מפגש עם בנו של אמיר כווית בבית הלבן, אמר טראמפ כי שבע או שמונה מדינות במזרח התיכון מעוניינות לנרמל את קשריהן עם ישראל והעריך כי הדבר ייצא אל הפועל בזמן הקרוב. "איש לא האמין שזה אפשרי, אבל התהליך מתרחש בקלות - ממש כמו פאזל שחלקיו מסתדרים במקומם", הוסיף.

טראמפ, העניק אתמול בבית הלבן עיטור כבוד לשייח' סבאח אל-אחמד א-סבאח, על תרומתו לאיחוי הקרע בין קטר לארבע ממדינות המפרץ. א-סבאח, בן 91 ומצבו הבריאותי חמור. בנו הבכור נאסר אל-אחמד א-סבאח בן ה-72, הגיע לבית הלבן וקיבל את התואר בשם אביו. לאחר שנודע על הסכם הנורמליזציה בין איחוד האמירויות לישראל, דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של כווית מפי גורמים בכירים שכווית תהיה המדינה הערבית האחרונה שתלך בדרך זו.

הלילה פרסם טראמפ ברכה לעם היהודי לרגל השנה העברית החדשה. בברכה כתב הנשיא כי "ימי החג באים השנה עם תחושה של אופטימיות לעם ישראל, בזמן שהממשל האמריקני ממשיך לעשות צעדים גדולים להבטחת מזרח תיכון יציב, משגשג ושלו יותר". טראמפ הוסיף כי "אבן הדרך הזו היא תזכורת לכך שניתן ליצור שיתוף פעולה בין מדינות שיחסלו את הקיצוניות ויביאו יחד לביטחון ושגשוג לצד חופש דת ועתיד מלא תקווה לדורות הבאים".

דיווח: מחלוקת במשפחת המלוכה הסעודית סביב נרמול הקשר עם ישראל

עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח הלילה על מחלוקת עמוקה בין סלמאן מלך סעודיה לבנו, יורש העצר מוחמד, בשאלת נירמול הקשרים עם ישראל. על פי הדיווח המלך בן ה-84 מצדד שנים ארוכות בחרם הערבי על ישראל ותומך בסוגייה הפלסטינית. לדברי העיתון האמריקני, יורש העצר הסעודי רואה בסכסוך הישראלי-פלסטיני בעיה עיקשת ומעוניין לעקוף אותה כדי לעשות עסקים עם ישראל.

על פי הדיווח, בנו של מלך סעודיה תמך בנורמליזציה בין איחוד האמירויות לישראל אך הסתיר את המהלך המתוכנן מאביו ששהה בחופשה מחשש שיטרפד אותו. העיתון מציין כי ההתפתחות הדרמטית היכתה בתדהמה את מלך סעודיה.

הסכם השלום עם איחוד האמירויות והצהרת השלום עם בחריין נחתמו ביום שלישי האחרון בבית הלבן בוושינגטון. על המסמכים חתמו ראש הממשלה נתניהו ושרי החוץ של האמירויות ושל בחריין בטקס חגיגי בנוכחות מאות מוזמנים.

הפופולריים