טראמפ ונתניהו: ישראל ובחריין הגיעו להסכם שלום

טראמפ ונתניהו: ישראל ובחריין הגיעו להסכם שלום
מיד לאחר ההכרזה פרסם ראש הממשלה נתניהו, ששוחח עם מלך בחריין, הודעה בה ציין כי יהיו הסכמים נוספים. מלך בחריין: מדגיש את הדחיפות של השלום בין ישראל לפלסטינים על פי פתרון שתי המדינות. ג'ארד קושנר מסר כי ההסכם יכלול חילופי שגרירים, טיסות ישירות ויוזמות לשיתוף פעולה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלך בחריין חמד בן עיסא אל ח'ליפה, ראש הממשלה נתניהו
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז היום (שישי) שממלכת בחריין תבסס יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל. הדברים באו בהצהרה משותפת של טראמפ, של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל מלך בחריין חמד בן עיסא אל ח'ליפה. "זו פריצת דרך היסטורית במזרח התיכון", אמר טרמאפ. מלך בחריין וראש הממשלה נתניהו הודו לנשיא ואמרו כי הם מעריכים את מחויבותו לאזור. בכירים בממלכה יגיעו לארצות הברית לטקס החתימה על ההסכם עם איחוד האמירויות ביום שלישי הקרוב. יועצו של טראמפ ג'ארד קושנר מסר כי ההסכם יכלול חילופי שגרירים, טיסות ישירות ושיתופי פעולה במגוון סקטורים.

"אזרחי ישראל, אני נרגש לבשר לכם שהערב נגיע להסכם שלום נוסף עם מדינה ערבית נוספת, עם בחריין. זה לקח לנו 26 שנים להגיע מהסכם השלום השני עם מדינה ערבית להסכם השלום השלישי, וזה לקח לנו לא 26 שנים אלא 29 יום להגיע להסכם השלום בין המדינה הערבית השלישית למדינה הערבית הרביעית ויהיו עוד", אמר ראש הממשלה.

באיחוד האמירויות ובמצרים בירכו על ההסכם. "ציון דרך משמעותי והישג היסטורי", אמרה דוברת משרד החוץ של איחוד האמירויות, הנד אל-עותייבה. נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי אמר כי הוא מעריך את הצעד וציין כי הוא "יבסס את היציבות והשלום במזרח התיכון".

השבוע פורסם כי טקס חתימת ההסכם בין ישראל לאמירויות ייערך ביום שלישי הקרוב, ה-15 בספטמבר, בבית הלבן בוושינגטון. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ של איחוד האמירויות עבדאללה בן זאיד צפויים להיות אלו שיחתמו על ההסכם. באיחוד האמירויות אישרו את הפרטים.

הבוקר פורסם כי נתניהו ביטל את הטיסה שלו לארצות הברית בשבוע הבא עם מטוס פרטי וייצא בטיסת אל על. מלשכת ראש הממשלה נמסר שכדי לא לאפשר לגורמים בכלי התקשורת להסיט את תשומת הלב של הציבור מהסכם השלום ההיסטורי עם איחוד האמירויות וייתכן גם עם מדינות ערביות נוספות, יטוס ראש הממשלה עם חברי המשלחת במטוס מרווח יותר, עם סידורי הפרדה מחמירים כדי לשמור על בריאותו.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, עמיחי שטיין, עומרי חיים, מאיה ראכלין, נתן גוטמן ועופר לרר

הפופולריים