הגירעון בתקציב המדינה בשנה הבאה צפוי להגיע ל-6.5%

הגירעון בתקציב בשנה הבאה צפוי להגיע ל-6.5%

לפי הסקירה שהציגה הכלכלית הראשית במשרד האוצר בישיבת הממשלה זוהי חריגה של 4.25% מהמותר על פי החוק • בשל חילוקי דעות בין כחול לבן לליכוד נדחתה ההצבעה על חלוקת 11 מיליארד השקלים למחר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת ממשלה 14.06.13
צילום: ללא

הגירעון בתקציב המדינה בשנה הבאה צפוי להגיע ל-6.5%, חריגה של 4.25% מהגירעון המותר על פי חוק, כך על פי הסקירה הכלכלית של הכלכלנית הראשית במשרד האוצר שירה גרינברג שהוצגה הלילה (רביעי) בישיבת הממשלה. ההערכה הצפויה היא עוד לפני חישוב ההוצאות הכרוכות בניהול משבר הקורונה.

על פי הנתונים שהציג משרד האוצר יהיה צורך בקיצוצים ובהעלאות מיסים בהיקף של 50 מיליארד שקלים בשנה, כדי לעמוד בדרישות הגירעון המותר על פי החוק. עוד נאמר בתחזית כי שיעור האבטלה בסוף השנה, בתרחיש של התאוששות האבטלה, יעמוד על 9.7%, ובסוף שנת 2021 8%. במידה של החמרה, שיעור האבטלה יעמוד בסוף השנה על 15% ובסוף שנת 2021 על 12.4%.

הממשלה התכנסה לראשונה מזה חודש. במרכז הדיון עמדה החלוקה של 11 מיליארד השקלים שנוספו לתקציבם של משרדי הממשלה, במסגרת הצעת הפשרה של חבר הכנסת צבי האוזר. בשל חילוקי דעות בין שרי הליכוד לעמיתיהם מכחול לבן ההצבעה נדחתה למחר. הצדדים הסכימו רק על תוספת תקציבית למערכת הביטחון, על הגדלת קצבאות הנכות ועל הקצאת מימון לעלייה מאתיופיה.

הפופולריים