טקס החתימה עם האמירויות ייערך ב-15 בספטמבר

טקס החתימה עם האמירויות ייערך ב-15 בספטמבר
האירוע ייערך בבירה האמריקנית בחסות הנשיא דונלד טראמפ. ראש הממשלה נתניהו ושר החוץ של האמירויות עבדאללה בן זיאד צפויים לחתום על ההסכם. טיסות ישירות בין ישראל לאמירויות יחלו בסוף ספטמבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגישת המשלחת הישראלית באבו דאבי באיחוד האמירויות 31.08.20
צילום:

טקס החתימה על ההסכם עם איחוד האמירויות ייערך בעוד שבוע – ב-15 בספטמבר בבית הלבן בוושינגטון. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ של האמירויות עבדאללה בן זיאד צפויים להיות אלו שיחתמו על ההסכם. באמירויות אישרו את הפרטים.

דיוויד שנקר, בכיר במחלקת המדינה של ארצות הברית אמר הערב בשיחה עם עיתונאים מהמזרח התיכון: "להסכם אברהם יש השפעה משמעותית על השיחות שלנו עם כל השותפים שלנו במזרח התיכון. אנחנו מקווים שמדינות נוספות ילכו בצעדיה של איחוד האמירויות, יצעדו בדרך לקראת נרמול היחסים עם ישראל. אנחנו מאמינים שההסכם מהווה את הבסיס לשלום". בסוגיית הסיפוח אמר שנקר: "ההסכם אומר שאין סיפוח בשלב זה. זה סיפק את האמירתים, והניחוש שלי שזה יספק מדינות נוספות באזור שיבקשו לקיים קשרים עם ישראל שיהפכו לפומביים".

על דבר ההסכם בין ישראל לבין המדינה המפרצית נודע ב-31 באוגוסט השנה. אז אמר נתניהו בהצהרה מיוחדת: "לפני כמה ימים קיימתי שיחה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש האמירויות הנסיך בן זיאד, והיום חזינו בטיסה ההיסטורית לאבו דאבי. ביקשתי מהמשלחת לעבוד מהר כדי לחתום על הסכם שלום רשמי בקרוב בוושינגטון. המשלחת כרגע דנה בפתיחת קווי תעופה ישירים, פתיחת נציגויות, שיתוף פעולה מול הקורונה ועוד". מאז ביקרה משלחת ישראלית בראשות ראש המל"ל מאיר בן שבת באמירויות ואנשיה נועדו עם בכירים מקומיים. כעת מתקיימים דיונים על שורה של פרויקטים משותפים בין שתי המדינות. 

בתוך כך, הטיסות מישראל לאמירויות יתחילו לפעול בסוף החודש על ידי חברות מהאמירויות. טיסות ישראייר לאמירויות צפויות להתחיל באמצע אוקטובר. שתי חברות אמירותיות צפויות להפעיל טיסות יומיות בין תל אביב לדובאי. מחירי הכרטיסים ינועו סביב 300 דולרים בישראייר שהיא החברה הישראלית היחידה הפועלת כעת.

הפופולריים