ההסכם עם האמירויות: נציגי המדינות דנו באפשרות לשלוח אסטרונאוטים במשותף לחלל

ישראל והאמירויות דנו בשליחת אסטרונאוטים לחלל

הצדדים דנו גם בשיתוף פעולה מדעי וטכנולוגי לשיגור לוויינים לחלל כחלק מתוכנית החלל האזרחית לעשור הקרוב שמקדם שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיגור הגשושית של איחוד האמירויות, 19 ביולי 2020
צילום: צילום: אי-פי

במסגרת שיתופי הפעולה המדעיים שנבחנו בין משלחות ישראל ואיחוד האמירויות, דנו נציגי שתי המדינות באפשרות לשגר אסטרונאוט או אסטרונאטים במשותף לחלל. כך פורסם היום בתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב. המשלחות סיכמו לבחון ביחד את הנושא בחודשים הקרובים.

מי שהובילה את המשלחת שדנה בשיתופי פעולה המדעיים האלה היא שי לי שפיגלמן, מנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה, שדנה בכך עם ראש סוכנות החלל של איחוד האמירויות. נוסף על כך דנו הצדדים בשיתוף פעולה מדעי וטכנולוגי לשיגור לוויינים לחלל.

מדובר על שיתוף פעולה שנבחן במסגרת תוכנית החלל האזרחית לעשור הקרוב, אותה מקדם שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, במסגרתה נבחן שיתוף עם כמה מדינות בנושא. נוסף לכך, ישנם מגעים לקיום שיחה בין השר שי לבן עמיתו האמירתי.

ב-2017 השיקה האמירויות תוכנית חלל. המדינה שיגרה לאחרונה גשושית למאדים בשם "משימת תקווה מאדים" והיא אמורה להגיע בשנה הבאה לכוכב האדום. מדובר במדינה הערבית הראשונה או כזו בעלת רוב מוסלמי, ששיגרה חללית למאדים. בשנה שעברה גם שוגר לראשונה אסטרונאוט מהמדינה לתחנת החלל הבינלאומית.

הפופולריים