שר האוצר כ"ץ: המכתב של שאול מרידור לתקשורת מלא שקרים והמצאות

כ"ץ: המכתב של מרידור מלא שקרים והמצאות

יממה אחרי ההתפטרות, שר האוצר ממשיך לתקוף בחריפות את ראש אגף התקציבים: "כבר היום ניכרת רוח חדשה במשרד". במקביל, גיבה את שר החינוך על ההחלטה לפתוח מחר את הלימודים גם בערים אדומות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר האוצר ישראל כ"ץ, שאול מרידור
צילום: צילום: כאן חדשות

יממה אחרי ההתפטרות של ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, השר ישראל כ"ץ ממשיך לתקוף את שאול מרידור. בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב, התייחס הערב (שני) כ"ץ למכתב העזיבה של מרידור ואמר כי הוא "נכתב בחופזה ומלא שקרים, אי דיוקים והמצאות". עוד ציין השר כי כבר היום ניכרת רוח חדשה במשרדו.

"כאשר נוצרה אווירה של בחירות, נדהמתי לראות שמרידור חובר לשורשיו המשפחתיים ופועל באופן פוליטי בוטה", אמר השר כ"ץ והדגיש כי הוא לא יאפשר שאף פקיד יפגע במדיניות שלו. "אני מתכוון למנות במהירות דמות מקצועית, על מנת לאפשר המשך עבודה למען הציבור שנתן בנו אמון. אני מייצג את הציבור ולא הפקידים".

במקביל, גיבה שר האוצר את שר החינוך יואב גלנט על ההחלטה לפתוח את מערכת החינוך גם בערים אדומות. "כדי שאפשר יהיה לפתוח את הלימודים השקענו 4.2 מיליארד, והיה סיכום מפורש ששר החינוך והבריאות שפותחים את כל מערכת החינוך. אם יתקיים דיון, נשמע את הנתונים ונקבל החלטות. בסופו של דבר זה נעשה בצורה מקצועית ואחראית לפתוח".

אפקט הפחד: נתניהו וכ"ץ רוצים פקידות חלשה ורמוסה | פרשנות

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי  בכירים נוספים במשרד האוצר שוקלים להתפטר מתפקידם, ברקע התנהלותו של שר האוצר. גורמים באוצר אומרים שהשר כ"ץ מנסה באופן בלתי ענייני למנוע תקציבים ממשרדים שבראשם עומדים שרים של כחול לבן, ומנסה לטרפד יוזמות תקציביות של שר הרווחה איציק שמולי, רק משום שהוא מגיע ממפלגת העבודה.

הפופולריים