יו"ר ההסתדרות: נכריז מחר על סכסוך עבודה

יו"ר ההסתדרות: נכריז מחר על סכסוך עבודה

ארנון בר-דוד אמר את הדברים אחרי דרישת שר האוצר ישראל כ"ץ לקצץ במגזר הציבורי, ותקף אותו: "הוא הגזים בזלזול שלו. אני קורא לו לרדת מהעצים שעליהם טיפס, להפסיק לאיים ולחזור לחדרי המו"מ"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בוועידת מעריב, 25.12.19
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, הודיע היום (שני) כי בכוונת ההסתדרות להכריז מחר על סכסוך עבודה. "מחר תתקיים ישיבה חירום של הנהגת ההסתדרות ונביא לאישור החלטה על סכסוך עבודה", אמר בר-דוד בריאיון לרונן פולק בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד

יו"ר ההסתדרות סיפר כי המשא ומתן עם האוצר הגיע למבוי סתום, ותקף את שר האוצר ישראל כ"ץ. "יש שיחות מאחורי הקלעים, ואת השיחות האלה הוא בחר לפוצץ. אני קורא לשר האוצר לרדת מהעצים שעליהם הוא טיפס, להפסיק לאיים ולחזור לחדרי המשא ומתן", הוסיף.

בר-דוד טען כי השר כ"ץ "נמצא במתקפה נגד המגזר הציבורי וההסתדרות. הוא הגזים בזלזול שלו. אם דוחקים אותנו לפינה ומזלזלים בנו, מה אתה רוצה שנעשה? שניתן לשר האוצר לממש את כל הגחמות שלו? אם צריך להשבית – נשבית".

בתוך כך, בר-דוד התייחס גם להתפטרותו של ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, ואמר: "אני מצר על המצב במשרד, יש בו אווירת נכאים - זה חלק משיטת הניהול. אני חרד לגורל משרד האוצר. מצפה שרה"מ ירגיע את שר האוצר שלו".

מרידור הודיע אתמול על התפטרותו, ובמכתב שהגיש ציין: "שירתתי תחת שרי אוצר רבים - התנהלות כמו זו שמתרחשת היום לא ראיתי מימיי. היכולת לבצע את תפקידי הפכה לבלתי אפשרית". בהמשך דבריו אמר ראש אגף התקציבים כי "איני יכול לתת יד להתנהלות קלולקת המתקיימת בחודשים האחרונים, שכל אזרחי ישראל ישלמו עליה בשנים הבאות מחיר כבד". 

מרידור, שמונה לתפקיד ראש אגף תקציבים ב-2017, ביקר את אופן קבלת ההחלטות והתנהלות שר האוצר ומשרדו: "בימים בהם אין תקציב מדינה מאושר, נדרשת ממשרד האוצר והעומד בראשו הקפדה יתרה על הובלת מדיניות כלכלית אחראית, הנשענת על עבודת מטה מקצועית מעמיקה - במקום זאת, קבלת החלטות מושפעת מאינטרסים צרים, לא עינייניים, קצרי טווח. זאת לצד השתקת הדרג המקצועי, זלזול בוטה בעבודת מטה מקצועית, שליפות מהמותן, רמיסת הכלים והכללים התקציביים שהיו נר לרגליהם של מנהלי הכלכלה הישראלית עשורים רבים". 

הפופולריים