אחרי נחיתת המשלחת באבו דאבי | נתניהו בהצהרה: "זהו עידן חדש בתולדותינו"

נתניהו: "זה יום היסטורי, עידן חדש בתולדותינו"
עוד אמר רה"מ: "שוחחתי עם חברי המשלחת שלנו באבו דאבי, והזמנו את משלחת איחוד האמירויות לישראל. נקבלם עם שטיח אדום כמו שקיבלו אותנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: ללא

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (שני) הצהרה אחרי נחיתת המשלחת הישראלית באיחוד האמירויות. "זהו יום היסטורי ושמח לכל אזרחי ישראל, של ניצחון דוקטרינת שלום תמורת שלום", אמר ראש הממשלה. "זה יום חדש בתולדותינו".

נתניהו הוסיף: "שוחחתי עם חברי המשלחת שלנו באבו דאבי, ובהנחייתי הזמנו את משלחת איחוד האמירויית לישראל. נקבלם עם שטיח אדום כמו שקיבלו אותנו.פעלתי 25 שנים למען היום הזה, גם לי זה רגע אישי ולאומי שמתחברים יחד".

עוד אמר ראש הממשלה: "הובלנו בשנים האלה את המאבק נגד התחמשות איראן. בשליחות האזרחים התייצבתי בכל העוצמה נגד איראן. העוצמות האלה הן שהניחו את היסודות ליום ההיסטורי הזה שאנחנו חווים. יש הרבה דברים שאני עוד לא יכול לספר לכם אבל אני מאמין שיצאו לאור במהלך הזמן. יכולתם לראות בשנים האחרונות - יום יום אזרחים ישראלים טסים מעל שמי סעודיה, עדיין לא במטוס ישראלי - עד היום. ביקרתי בעומאן ונפגשתי עם נשיא צ'אד וחידשנו יחסים. אני נפגש עם מנהיגים בעולם המוסלמי הרבה יותר ממה שאתם חושבים. 

"לפני כמה ימים קיימתי שיחה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש האמירויות הנסיך בן זיאד, והיום חזינו בטיסה ההיסטורית לאבו דאבי. ביקשתי מהמשלחת לעבוד מהר כדי לחתום על הסכם שלום רשמי בקרוב בוושינגטון. המשלחת כרגע דנה בפתיחת קווי תעופה ישירים, פתיחת נציגויות, שיתוף פעולה מול הקורונה ועוד".

בעניין האפשרות של עסקת מכירת מטוסי F35 לאיחוד האמירויות אמר נתניהו: "ה-F35 לא היה חל מהעסקה, אין לי מה לחדש לכם. בביקור הזה היועץ לביטחון לאומי האמריקני אמר שארצות הברית מחויבת באופן מוחלט לשמירת היתרון האיכותי של ישראל, ונעשה זאת גם עכשיו".

המשלחת הישראלית בראשות ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת נחתה היום באיחוד האמירויות, יחד עם משלחת אמריקנית בראשות היועץ לביטחון לאומי רוברט אובריאן ויועצו של הנשיא טראמפ ג'ארד קושנר. הביקור ההיסטורי יימשך יומיים ויכלול פגישות עבודה של צוותים משותפים לקראת חתימה על הסכמים לשיתוף פעולה בתחומים אזרחיים וכלכליים בין ישראל לאיחוד האמירויות. לפי הודעת ראש המטה לביטחון לאומי, הדיונים מתקיימים בקבוצות עבודה שכוללים נציגים ישראלים, אמירתים ואמריקנים בנושאים הבאים: דיפלומטיה, פיננסים, תעופה ואשרות כניסה, בריאות, תרבות ותיירות, חלל ומדע והשקעות, חדשנות ומסחר.

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לטלטלה במשרד האוצר ולהתפטרות ראש אגף התקציבים שאול מרידור: "מי מחליט - זה הפקידים או הממשלה הנבחרת? ברור שהממשלה הנבחרת צריכה להחליט ולכן ההחלטה היא שלנו לפי הדרג הנבחר".

על פתיחת שנת הלימודים אמר נתניהו: "מחר תיפתח מערכת החינוך, וזה הישג לא מובן מאליו. יש שם בעיות. נתגבר על הבעיות האלה ואחרות. מכאן אלך לקבינט לקבל החלטות סופיות לגבי פתיחת שנת הלימודים שישמרו על הילדים. קבענו לקבל את ההחלטה על הערים האדומות בערב לפני פתיחת השנה וכך נעשה".

בתשובה לשאלת כאן חדשות על העבודה מול ממונה הקורונה פרופסור רוני גמזו, אמר נתניהו: "הממונה הביא את תוכנית הרמזור שלו, ומותר גם שיהיו חילוקי דעות. אני עובד בשיתוף פעולה מלא איתו".

כל העדכונים מהביקור ההיסטורי באבו דאבי:

הפופולריים