כ"ץ: ברקת חייב להתרחק מכל עיסוק כלכלי; ברקת: הוא מסכן את שלטון הליכוד

עימות בין כ"ץ לברקת: חייב להתרחק מעיסוק כלכלי

שר האוצר תקף את חבר מפלגתו עקב הביקורת מצידו ואמר: "הוא היה ראש העיר הכושל ביותר בירושלים. איך אתה מעז לבוא לדבר על כלכלה?" • ברקת השיב: "התפקיד גדול עליו בכמה מידות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימות בין השר ישראל כ"ץ לח"כ ניר ברקת בוועדת הכספים, 8 ביוני 2020
צילום: צילומים: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

שר האוצר ישראל כ"ץ תקף הבוקר (ראשון) את חברו למפלגה ניר ברקת על רקע הביקורת שמתח עליו. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב אמר לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד: "אדם שכל עיסוקו רק בלתקוף כי אין לו עיסוק אחר. ניר ברקת היה ראש העיר הכושל ביותר בירושלים. הוא הפך את עיר הבירה להיות הענייה ביותר במדינה והננטשת ביותר. בעניין הזה אדם חייב לא להתעסק בכל עיסוק כלכלי".

האזינו לריאיון עם השר ישראל כ"ץ

"כל סיפור ההיי-טק וההשקעות וההון המשפחתי שלו – אין לו משמעות. הרקורד של אדם נבדק בעשייה הציבורית. הוא בעשר שנים נכשל כישלון חרוץ בזה שהפך את ירושלים לעיר הכי ענייה, איך אתה מעז לבוא לדבר על כלכלה?", הוסיף כ"ץ. "בליכוד לא אוהבים חתרנות. לדעתי מצבו יחמיר בפעם הבאה. הוא יכול לדבר נגדי – הוא בעצם מדבר נגד ראש הממשלה". 

ברקת הגיב לדברים, ואמר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" כי כ"ץ צריך להתפטר מתפקידו והוא מסכן את שלטון מפלגתו. לדבריו, "מי שאחראי על ניהול המשבר הכלכלי זה שר האוצר. כולנו יודעים שזה כישלון אחד גדול. לאוצר צריך מישהו עם ניסיון והבנה כלכלית. זה גדול עליו בכמה מידות. הוא מתנפל על שרים. איך שהוא נכנס למשרד האוצר אמרתי לו שהפקידות לוקחת אותו למקום הלא נכון". 

האזינו לריאיון עם ח"כ ניר ברקת

הפופולריים