בדרך לחתימת ההסכם עם האמירויות: נציגי מערכת הביטחון יצאו למשלחת נפרדת

נציגי מערכת הביטחון יצאו בנפרד לאמירויות

משלחת בכירים מארה"ב שהגיעה לישראל תדון עם גורמים ישראלים על שיתופי פעולה באזור, ותמריא לאבו דאבי יחד עם המשלחת הישראלית • אקוניס לכאן רשת ב: "ההסכם הזה הוא אבן יסוד ביציאה מהמשבר הכלכלי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וג'ארד קושנר
צילום: צילום: מתי שטרן

משלחת ישראלית רשמית תצא מחר (שני) לאיחוד האמירויות אך מנכ"ל משרד הביטחון, אמיר אשל, לא יצא איתה. נציגי מערכת הביטחון יצאו למשלחת נפרדת בתקופה הקרובה, שתעסוק בנושאים הביטחוניים ובשיתוף הפעולה הצבאי-ביטחוני בין המדינות.

משלחת אמריקנית בכירה הגיעה היום לישראל כדי לדון עם הצמרת הביטחונית בישראל על שיתופי הפעולה עם מדינות המפרץ, ותמריא מחר לאבו דאבי יחד עם המשלחת הישראלית. בראש המשלחת עומד יועצו וחתנו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, אדריכל יוזמת השלום. יחד עמו יגיעו שורת בכירים נוספים: היועץ לביטחון לאומי רוברט אובריאן, השליח לנושא איראן בריאן הוק, ושליח טראמפ למזרח התיכון אבי ברקוביץ'.

המשלחת תיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ גבי אשכנזי ושר הביטחון בני גנץ. מחר בבוקר צפויה להמריא מישראל בטיסה הרשמית הראשונה מנמל התעופה בין גוריון לאבו דאבי, עליה המשלחות הישראלית, בראשות ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת, והאמריקנית. יחד עמו יצאו עוד עשרות פקידים, מנכ"לים של משרדים ממשלתיים וכן אנשי עסקים לדיונים באמירויות בנוגע להגברת שיתוף הפעולה בין המדינות. 

השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס התייחס להסכם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב להסכם המתגבש ואמר בריאיון לאריה גולן: "אנחנו עדים לאירוע היסטורי שבו אנחנו צופים בזמן ההתרחשות ממש. פשוט פריצת דרך דרמטית שלא הייתה כדוגמתה. ההסכם הזה הוא אבן יסוד ביציאה מהמשבר הכלכלי". 

האזינו לריאיון עם השר אופיר אקוניס

נשיא איחוד האמירויות  ח'ליפה בן זאיד חתם אתמול על צו לפיו החרם הכלכלי על ישראל מבוטל וניתן לחתום על הסכמי מסחר והסכמים כלכליים עם גופים ואישים ישראליים. כמו כן, הוחלט לאפשר חילופי סחר בין המדינות וכניסה של סחורות ישראליות לאמירויות.

בתוך כך, חברת אל על הגישה בקשה רשמית לטיסה מעל סעודיה, לקראת הטיסה של המשלחת הישראלית לאיחוד האמירויות ביום שני הקרוב. הבקשה הוגשה לשלטונות הישראליים והסעודיים במקביל.

הפופולריים