על רקע המחאה: השר אלקין יגבש מתווה לנסיעה לאומן

בצל המחאה: השר אלקין יגבש מתווה לנסיעה לאומן

ראש הממשלה מינה את שר המים כאחראי לנושא שמכביד על היחסים עם אוקראינה. מאות חסידים הפגינו נגד נתניהו בירושלים. פרויקטור הקורונה גמזו כבר הביע בעבר התנגדות נחרצת ליציאת חסידים לאומן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת הברסלבים
צילום: צילום מסך

ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה הערב (שבת) את השר זאב אלקין כאחראי למציאת מתווה שיאפשר הגעת חסידים לאומן השנה. המינוי מגיע על רקע סדרת הפגנות והתבטאויות של החסידים נגד נתניהו. כמה מאות מהם הפגינו הערב מול ביתו של נתניהו והאשימו אותו כי גרם לאוקראינים לסגור את שמי המדינה.

בהודעה רשמית של לשכת ראש הממשלה נאמר: "בתיאום עם שר הבריאות אדלשטיין והפרויקטור הקורונה פרופסור גמזו, מינה ראש הממשלה את השר זאב אלקין לעמוד בראש צוות שרים שיבחן את האפשרות למתווה נסיעה לאומן, תחת הגבלות מחמירות של הרשויות באוקראינה. בצוות חברים שר החוץ אשכנזי, שר הפנים דרעי ושר המדע יזהר שי". כזכור פרופ' גמזו הביע בעבר התנגדות נחרצת לקיום הנסיעות לאומן. 

אמש פרצו בעיר האוקראינית בין תושבים מקומיים לבין חסידים שהצליחו להגיע לעיר. התושבים קראו לעבר החסידים "החוצה" וראש העירייה הכריז: "אנחנו לא רוצים זרים בעיר השנה".

מהמזכירות הארצית של חסידות ברסלב נמסר בתגובה: "נמסר אנחנו מברכים על כל דבר שיקדם אותנו לנסיעה לאומן לראש השנה ,ראש הממשלה הרס את היחסים של חסידי ברסלב עם ממשלת אוקראינה והדבר הראשון שצריך הוא שגמזו יחזור בו ממכתבו המסית שגורם לאוקראינה לפחד מחסידי ברסלב".

הפופולריים