16 עצורים ומעוכבים בהפגנה בבלפור

16 עצורים ומעוכבים בהפגנה בירושלים

המשטרה פינתה מפגינים שחסמו את הכבישים בכיכר פריז וברחוב אגרון • המפגינים ערכו צעדה לא מאושרת מגשר המיתרים לבית ראש הממשלה. חלק מהם חוסמים את הכביש בכיכר פריז • מפגינים במחלף הסירה טענו: נהג שלף מולנו אקדח ונסע • הפגנות גם בערים שונות בעולם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בבלפור בירושלים 29.08.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברחבי הארץ נמשכו גם השבת הפגנות המחאה נגד בנימין נתניהו: הפגנות נערכו על גשרים מרכזיים, מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים ובמוקדים נוספים. בירושלים נערכה תהלוכה שלא קיבלה את אישור המשטרה. כשהגיעו למתחם המחאה ברחוב בלפור, הצועדים פרצו מחסומים שהוצבו מקום והתעמתו עם שוטרים. שני מפגינים שהפרו את הסדר נעצרו. אחד מהם חשוד בהשלכת בקבוק לעבר שוטרים. בסוף ההפגנה פינתה המשטרה מפגינים שנשארו לחסום את הכבישים בכיכר פריז וברחוב אגרון. לחלקם נרשמו דוחות תנועה. בסך הכול נעצרו או עוכבו 16 מפגינים.

מוקדם יותר, פעילים שהפגינו באזור מחלף הסירה בהרצליה טענו כי נהג שלף לעברם אקדח ונסע משם. לטענת המפגינים נוסעי המכונית צעקו קריאות בעד ראש הממשלה. תלונה תוגש מחר במשטרה מטעם המפגינים.

לפני תחילת ההפגנות פרסמה המשטרה הודעה חריפה בה נאמר: "משטרת ישראל מודעת לקריאות השונות ברשתות החברתיות על ידי קיצוניים להגיע ולהתעמת עם כוחות המשטרה ולהפוך את המחאות להפרת סדר ופגיעה פיזית בשוטרים. המשטרה שבה ומדגישה כי היא פועלת לאפשר קיומן של מחאות לכלל המפגינים, אך יחד עם זאת לא תאפשר כל הפרה של הסדר הציבורי, פגיעה בציבור ובקיומן התקין של המחאות, ותפעל בנחישות נגד כל ניסיון שכזה.

האקדח לכאורה בצומת הסירה

"אנו קוראים למשתתפי ההפגנה להימנע מגילויי אלימות ופרובוקציה. שוטרי משטרת ישראל ערוכים ונכונים, בכל רגע נתון, לשמור ולהגן על שלום הציבור, לאפשר לכל חיים בטוחים וחופשיים, ובתוך כך גם את חופש הביטוי והמחאה".

ממארגני ההפגנות נמסר בתגובה: "ההודעה המגוחכת של משטרת ירושלים היא עוד עדות לאיבוד הדרך של מפקדי המחוז שהופכים שלא עומדים בלחץ הפוליטי מבית נתניהו ואוחנה. אנו כאן כדי להבהיר - אין קולות קיצוניים שקוראים לפגיעה בשוטרים ולהפרות סדר, יש קולות שקוראים להדחתו של נתניהו מתפקיד ראש הממשלה".

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, התייחס לדיון סביב אלימות השוטרים ואמר: "אני ער לשיח סביב הארגון, לחלקו יש להאזין בקשב רב כביקורת לגיטימית, אך לצערי נשמע גם שיח משתלח והרסני שלעיתים אף גובל בהסתה – אותו יש לגדוע ומיד".

המפגינים בברלין דרשו - "להציל את הדמוקרטיה הישראלית"

במקביל למחאה בישראל נערכו הפגנות גם ב-18 ערים ברחבי העולם. אחד המוקדים הפעילים היא ברלין בה התכנסו ישראלים המתגוררים בעיר והניפו שלטים בדרישה להציל את הדמוקרטיה הישראלית. מול ההפגנה הישראלית התכנסו כמה עשרות ניאו נאצים.

הפופולריים