מ"מ המפכ"ל על טענות לאלימות שוטרים בהפגנות: "נשמע שיח משתלח שלעיתים גובל בהסתה"

מ"מ המפכ"ל: נשמע שיח משתלח שלעיתים גובל בהסתה

ניצב מוטי כהן התייחס לטענות על אלימות משטרתית כלפי מפגינים • לדבריו: " משטרת ישראל איננה משטרה פוליטית וככזו היא משטרת כל אזרחיה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההפגנה מול מעון ראש הממשלה 14.7.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן הגיב היום (שישי) לטענות על אלימות משטרתית במחאות ברחבי הארץ. לדבריו, "אני ער לשיח סביב הארגון, לחלקו יש להאזין בקשב רב כביקורת לגיטמית, אך לצערי נשמע גם שיח משתלח והרסני שלעיתים אף גובל בהסתה – אותו יש לגדוע ומיד".

כהן הוסיף: "מדובר באחת התקופות המורכבות והרגישות לנו כחברה. כמי שעומד בראש הארגון בתקופה מורכבת זו חשוב לי להדגיש, משטרת ישראל היא משטרה חזקה ובעלת כוחות ויכולות יוצאי דופן, אך עיקר חוסנה מורכב מהמרקם האנושי שמרכיב אותה ושנבנה לאורך שנות קיום המדינה משכבות שונות ומגוונות בחברה. משטרת ישראל איננה משטרה פוליטית וככזו היא משטרת כל אזרחיה - משטרה מקצועית, הוגנת ושוויונית". 

"אני חושב שהגענו לצומת דרכים שמחייבת כל אחד ואחת לעצור ולנתח לאן פנינו מועדות כעם אחד וכחברה דמוקרטית חפצת חיים. הבה נוריד יחד את מפלס הזעם ונקפיד להיות עם אחד, חברה דמוקרטית חיה ונושמת עם סולידריות, רעות ועתיד בטוח. אני קורא לציבור המפגינים ובכלל, להישמע להנחיות השוטרים, לגלות אחריות ולהימנע מאלימות", המשיך כהן.

במחלקה לחקירות שוטרים החלו לחקור טענות על אלימות של שוטרים כלפי מפגינים בהפגנה במוצאי שבת האחרונה בירושלים. דניאל לוטם טען כי הוא הותקף בידי שוטרים בניידת אחרי שנעצר. לוטם היה אחד מאלו שהותקפו בידי סנ"צ ניסו גואטה. בתוך כך, במח"ש נפתחה בדיקה נגד קצין בכיר נוסף - מפקד תחנת לב הבירה, ניצב-משנה שימי מרציאנו. נצ"מ מרציאנו תועד בהפגנה בשבת כשהוא מושך בחוזקה מפגינה תוך הפעלת כוח.

הפופולריים