נתניהו: לא ביקשתי להגביל את מספר המגיעים לאומן

רה"מ: לא ביקשתי להגביל את מספר המגיעים לאומן

מסר מקייב? סורבה כניסת 12 ישראלים לאוקראינה כי "לא הצליחו להוכיח את מטרת ביקורם" • שלטונות אוקראינה הודיעו לאחר מכן כי החל מ־1 בספטמבר תיאסר כניסת אזרחים ממדינות אדומות. נשיא אוקראינה נפגש עם רבנים מרכזיים במדינה: נישאר בית ליהודים, אך זהו לא הזמן להתקהלויות המוניות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וולודימיר זלנסקי
צילום: בלי

המאבק על הטיסות לאומן: נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי הודיע היום (שלישי) כי הוא נענה לבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להגביל את מספר הישראלים המורשים לבקר בעיר אומן. לאחר מכן הודיעו שלטונות אוקראינה כי החל מ־1 בספטמבר תיאסר כניסת אזרחים ממדינות אדומות כולל ישראל למשך 30 יום. נשיא אוקראינה נפגש עם רבנים במדינה ואמר: "נישאר בית ליהודים, אך זהו לא הזמן להתקהלויות המוניות".

לאחר הודעת זלנסקי, לכאן חדשות נודע לראשונה כי אוקראינה עיכבה לכמה שעות בשדה התעופה בקייב ישראלים שהגיעו בטיסה מתל אביב. כניסת 12 מהם סורבה בטענה כי לא הצליחו "להוכיח את מטרת ביקורם".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה לא ביקש להגביל את כמות המגיעים לאומן. כפי שהובהר בהודעה המשותפת של ישראל ואוקראינה שפורסמה בשבוע שעבר, ראש הממשלה והנשיא הפצירו לא להגיע לאומן בשל מצב התחלואה, אך ציינו והדגישו כי מי שיחליט להגיע לאומן עליו להקפיד ולשמור על הנחיות הבריאות". לאחר ההכחשה מטעם ראש הממשלה - גורם בממשלת אוקראינה הבהיר: הייתה בקשה של נתניהו להגביל כניסת ישראלים לאומן.

מוקדם יותר אמר הממונה על הקורונה הפרופסור רוני גמזו כי הוא חושש מהתוצאות הבריאותיות של יציאה המונית לאומן. לדבריו: "אין זה הגיוני כעת להוציא 80 טיסות לאוקראינה ביום". 

מוקדם יותר היום אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון בכאן רשת ב מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, כי אם יגבר העומס על בתי החולים ומספר חולי הקורונה המאושפזים במצב קשה יאמיר ל-600 או ל-700 - יש לשקול הגבלות רציניות הרבה יותר כדי לצמצם את התחלואה.

עוד אמר הפרופסור לוי כי הוא חושש מהתוצאות האפשריות של נסיעה המונית לאומן בראש השנה, ויש לשאול אם אפשר לפסוח על הדבר השנה, משום שלא ברור באיזו מידה יישמרו שם כללי הזהירות. קבינט הקורונה אישר אתמול במשאל טלפוני להאריך בשבוע נוסף את מגבלות ההתקהלות כפי שחלו עד כה.

הפופולריים