המחאות בירושלים: שלושה שוטרים נפצעו; 30 מפגינים נעצרו

המחאות בי־ם: 3 שוטרים נפצעו; 30 מפגינים נעצרו
סגן ניצב במשטרה תועד מכה מפגין • על אף איסור המשטרה, המוחים צעדו מגשר המיתרים לכיכר פריז • אנשי מחאת הדגלים השחורים הותקפו על ידי עובר אורח בנתניה • מפקד המרחב: "יש בלש שיש חשד ששבר צלע ופונה לבי"ח, שוטר קיבל אגרוף ולעבר אחר נזרקה אבן. המפגינים מסיתים נגדנו ומאיימים לסגור איתנו חשבונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאה בכיכר פריז בירושלים, 22.08.20
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

המחאות נגד ראש הממשלה: עימותים פרצו בין מתנגדי ראש הממשלה לשוטרים בהפגנה בכיכר פריז בירושלים, ליד מעונו הרשמי של בנימין נתניהו. המשטרה עצרה הלילה (ראשון) 30 מפגינים בחשד להפרת סדר ולתקיפת שוטרים. שלושה שוטרים נפצעו בעימותים. אחד מהם נפצע מאבן ואחר הותקף באגרוף. קצין משטרתי, סגן ניצב ניסו גואטה, תועד מכה מפגין.

יותר מעשרת אלפים מפגינים הגיעו לכיכר פריז. כאלף מהמוחים הגיעו למקום בצעדה לא חוקית מגשר המיתרים. המשטרה הודיעה כבר במהלך השבוע כי לא תאפשר את קיום הצעדה בשל ההפרעה לתנועה ושוטרים אף ניסו לעצור אותה בתחילתה, אך הדבר לא עלה בידיהם.

מפקד מרחב ציון במשטרה, תנ"צ עופר שומר, אמר בתום ההפגנה כי "הייתה פה תהלוכה בלתי חוקית ומפגן שנאה כלפי המשטרה". לדבריו, "המפגינים משתמשים בשמותינו הפרטיים, מסיתים נגדנו ומאיימים לסגור איתנו ועם ילדינו חשבונות. יש בלש שיש חשד ששבר צלע ופונה לבי"ח, שוטר קיבל אגרוף ולעבר אחר נזרקה אבן. אין פה מנהיגות, אלא ברברת אחת גדולה של אנשים שמובילים אותם, כל מיני קבוצות שלא באות איתנו בדברים".

עוד אמר מפקד המרחב כי "אנשים משתמשים בדרגות שהיו להם בצבא ומאיימים עלינו. האיומים, הקללות, הנאצות, הפניות האישיות לשוטרים, כולל איומים על הילדים שלהם, זה דבר שלא ראינו עד עכשיו. מבחינתנו, זו חציית קו אדום. אבל אנחנו לא נירתע ונמשיך לעשות את העבודה שלנו בגאווה".

הפגנה קטנה יותר התקיימה לא הרחק מביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה. מוקדם יותר התוקפו מפגיני מחאת הדגלים השחורים על ידי עובר אורח בנתניה.

ביום חמישי האחרון התקיימו שתי הפגנות סמוך למעון ראש הממשלה בירושלים – של מתנגדי נתניהו ושל תומכיו. המשטרה עצרה ארבעה מפגינים נגד ראש הממשלה, לאחר שהודיעה להם כי עליהם לאכוף את החלטת בג"ץ, לפיה אסור להרעיש אחרי השעה 21:30 בערב. "המפגינים לא נענו לבקשתנו ואף החריפו את הרעש", נמסר מהמשטרה.

לפני כן המשטרה פינתה את המוחים נגד ראש הממשלה, שסירבו לפנות את המאהלים שלהם לצורך קיום הפגנות הימין הערב. בין המפגינים שפונו בכוח על ידי השוטרים היה גם ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון, שאזק עצמו לגדר במקום, וח"כ יוראי להב־הרצנו מיש עתיד.

בהכנת הידיעה השתתפו סולימאן מסוודה, רועי ינובסקי, חן ביאר, הדס גרינברג ואורלי אלקלעי

הפופולריים