בכיר באיחוד האמירויות: אין מזכר בתחום ביטחון הפנים עם ישראל

בכיר באמירויות: אין הסכם ביטחוני עם ישראל

ראש מנהלת שיתוף הפעולה הביטחוני הבין-לאומי במשרד החוץ של האמירויות הכחיש את הפרסומים בישראל ולפיהם המדינות חתמו על מזכר שיתוף פעולה כחלק מהסכם השלום בין השתיים. לדבריו, הדיווחים "אינם נכונים כלל וכלל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחמד בן זאיד יורש העצר האמירתי, נתניהו ודובאי
צילום: צילום: פלאש 90, אי-פי

סאלם מחמד אל-זעאבי, ראש מנהלת שיתוף הפעולה הביטחוני הבין לאומי במשרד החוץ של איחוד האמירויות הכחיש היום (שבת) את הפרסומים בישראל ולפיהם ישראל והאיחוד חתמו על מזכר שיתוף פעולה בתחום ביטחון הפנים, כחלק מהסכם השלום בין השתיים.

כך נראית נפילת החומות: סיכום המסע לאיחוד האמירויות

לדברי אל-זעאבי, הדיווחים "אינם נכונים כלל וכלל". הוא הוסיף כי המטרה העיקרית בהסכם השלום היא יצירת קשרים כלכליים וקשרי ידע בנושאי טכנולוגיה, בינה מלאכותית, בריאות והשכלה: "ההסכם לא נחתם בהקשרי חיפוש אחר הסכמים ביטחוניים", אמר.

שלשום פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי ישראל במגעים לחתימת מזכר הבנות עם איחוד האמירויות בנושאי ביטחון הפנים. לפי מקורות מדיניים, זה צפוי להיות המסמך הרשמי הראשון שיעגן שיתוף פעולה ברמה המדינית - בין משרד ביטחון הפנים בישראל למקבילו באמירויות. מי שמתווך בין שני המשרדים הוא משרד החוץ.

בד בבד, אנואר גראגש שר במשרד החוץ של איחוד האמירויות, אמר שלשום כי ההסכם עם ישראל אמור להסיר כל מכשול בפני עסקת מכירת מטוסי F35 למדינתו. השר הסביר כי העסקה לא קשורה להסכם נרמול היחסים עם ישראל, אך העובדה שאין מלחמה בין המדינות - אמורה להקל על מימוש העסקה, וזו זכותה הלגיטימית של איחוד האמירויות לקבל את המטוסים.

הפופולריים