נתניהו: "מדינות ערביות נוספות יצטרפו למעגל השלום"

נתניהו: "מדינות נוספות יצטרפו למעגל השלום"

רה"מ על הסכם הנורמליזציה עם איחוד האמירויות: "יהיו יחסים דיפלומטיים מלאים, חילופי שגרירים, השקעות נרחבות שיועילו לכלכלת ישראל וטיסות ישירות מתל אביב לאבו דאבי. איחוד האמירויות תשקיע בישראל השקעה משמעותית בפיתוח חיסון לקורונה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ענת קורול-גורדון
צילום: כאן

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (חמישי) להסכם כינון היחסים שעליו הכריזו ישראל ואיחוד האמירויות הערביות. "לפני שעה קיימתי שיחת ועידה היסטורית עם טראמפ ועם שייח האמירויות, בשיחה החלטנו על כינון שלום מלא". הוא ציין כי "יהיו מדינות ערביות ומוסלמיות נוספות שיצטרפו למעגל השלום איתנו".

צפו בהצהרת נתניהו הערב

במסיבת עיתונאים שקיים במשרד ראש הממשלה בירושלים, פירט נתניהו את פרטי ההסכם: "ההסכם כולל יחסים דיפלומטיים מלאים, חילופי שגרירים, השקעות נרחבות שיועילו לכלכלת ישראל מאוד, קשרי מסחר, תיירות, תעופה - כולל טיסות ישירות מתל אביב לאבו דאבי. איחוד האמירויות תשקיע בישראל השקעה משמעותית בפיתוח חיסון לקורונה, אנחנו נשתף פעולה באנרגיה ובמים".

נתניהו הוסיף כי "ישראל היא מדינת חדשות מובילה וכך גם איחוד האמירויות. אנחנו מטפחים את הקדמה והם מפתחים קדמה. הם הפכו מדבר לארץ פורחת וגם אנחנו. זה מאוד מרשים. ראינו גם את החללית שהם שיגרו. זהו רגע היסטורי של פריצת דרך במזרח התיכון". 

נתניהו המשיך: "השיחה עם טראמפ והשייח הייתה מרגשת. נופלת בחלקי הזכות הגדולה אחרי שנים שאני חולם ופועל למען זה, לכונן את הסכם השלום השלישי בין ישראל למדינה ערבית". הובלנו שינוי עצום בקשרים שלנו עם מדינות האזור והיום הוא מבשיל להסכם שלום רשמי. ההסכם מלמד על השינוי הדרמטי שכוננו במעמדה של ישראל במזרח התיכון. בעוד שבמשך עשרות שנים ישראל צויירה כאויב, היום מדינות רבות רואות בישראל בעלת ברית אסטרטגית. 

"יהיו מדינות ערביות ומוסלמיות נוספות שיצטרפו למעגל השלום איתנו. כולנו עומדים בחזית אחד למען הקדמה ונגד הכוחות הקיצוניים שמאיימים עלינו ועל העולם כולם. שלום אמיתי - לא סיסמה. שלום מתוך עוצמה, שלום תמורת שלום, זהו חזון השלום היחיד שהוא בר קיימא".

ראש הממשלה סיכם: "אנחנו עם שוחר שלום, אנחנו עם שמתפלל לשלום ולכן אני בטוח שביום היסטורי זה שבו אנחנו מכוננים שלום מלא ורשמי עם מדינה ערבית חשובה כולכם מברכים עליו. אני רוצה להודות בכל ליבי לנשיא טראמפ, לגדול ידיד ישראל, אני אומרת ליושבי איחוד האמירויות 'שלום עליכם ושלום עלינו'". 

הפופולריים