נתניהו תוקף את מנדלבליט: מתיר את הדם שלי ושל משפחתי

נתניהו תוקף: מנדלבליט מתיר את דמי ודם משפחתי

רה"מ במכתב חריף ליועמ"ש: "אפסות הפעולה שלך - התרה שערורייתית של דמנו". נתניהו הבהיר - "רוצה לקוות שבניגוד לכל תשובותיך הקודמות, הפעם תתקבל ממך תגובה הולמת ולא עוד מכתב דחייה" • מנדלבליט: "אין בסיס לטענותיך, גם למנהיגי ציבור יש תפקיד מרכזי בהרגעת הרוחות" • המשטרה חקרה באזהרה אדם שפרסום פוסט נגד שרה נתניהו, שהגישה תלונה נוספת, בחשד להטרדה מינית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, אבישי מנדלבליט
צילום: צילום: גטי אימג'ס

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (שלישי) את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על רקע האיומים שהוא ומשפחתו ספגו בתקופה האחרונה. "אפסות הפעולה שלך נוכח הקריאות לרצח שלי ושל בני משפחתי והאיומים באונס של רעייתי היא לא פחות מאשר התרה שערורייתית של דמנו", כתב נתניהו למנדלבליט.

"איך היית מגיב אם האיומים המיניים הללו היו מכוונים לא נגד רעייתי שרה נתניהו, אלא נגד רעייתך רונית מנדלבליט, או נגד רעיה של מישהו ממקורביך בין אישי ועובדי הציבור?", הוסיף נתניהו. "אין בכלל ספק שהיית פועל מייד ובכל האמצעים כדי למצות את הדין אם העבירה הייתה מכוונת כלפי אחת או אחד מהם", כתב.

"אני רוצה לקוות שבניגוד לכל תשובותיך הקודמות, הפעם תתקבל ממך תגובה הולמת ולא עוד מכתב דחייה בירוקרטי מתפתל שזועק לשמיים מחד-צדדיות, חוסר מעש ואי-אכיפה בררנית", הוסיף ראש הממשלה.

היועץ המשפטי לממשלה הגיב לנתניהו: "אין בסיס לטענותיך, גם למנהיגי ציבור יש תפקיד מרכזי בהרגעת הרוחות״. מנדלבליט הוסיף כי בחודשים האחרונים נפתחו 29 חקירות בגין איומים והסתה נגד נתניהו ובני משפחתו.

המשטרה חקרה אדם שפרסם פוסט נגד שרה נתניהו

בתוך כך המשטרה חקרה באזהרה אדם שפרסום פוסט נגד שרה נתניהו בחשד להטרדה מינית. בפוסט שפרסם כתב החשוד "אני כל כך פטריוט עד שמרגיש חובה לאומית להעמיד את שרה נתניהו על ארבע ואז בעוצמה יהודית ונחישות ציונית לחדור אליה מאחור". לאחר כמה שעות הגישה שרה נתניהו תלונה נוספת במשטרה בגין איומים על חייה.

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת יאיר לפיד, הגיב למכתב שפרסם נתניהו וכתב בטוויטר כי "זהו עוד ניסיון להסיט את השיח הציבורי מהעובדה שנתניהו נכשל בניהול כלכלת הקורונה. מדינת ישראל זקוקה לממשלה קטנה ויעילה שבראשה עומד אדם שמקדיש את זמנו לציבור ולא לפרנויות ולכתבי האישום שלו".

בשבועות האחרונים ספג ראש הממשלה נתניהו איומים על חייו ועל בני משפחתו. בשבוע שעבר התייחס נתניהו לאיומים ואמר: "כשיש רמה כזאת של הסתה ולגיטימציה לזה מצד פוליטיקאים מהשורה הראשונה זה דבר שצריך להדאיג. אלה דברים שהיו צריכים להיות מוקד של הוקעה מצד כולם".

לפני כחודשיים הגיש ראש הממשלה נתניהו בפעם השלישית תלונה במשטרה בגין הסתה לרצוח אותו ואת רעייתו. התלונות הוגשו בגין פוסטים שפורסמו בעמוד הפייסבוק "פוסטים אלימים ומבישים של השמאל". בין השאר נכתב באחד מהפוסטים: "מאחל ליאיר נתניהו להתייתם בקרוב משני הוריו".

הפופולריים