יו"ר ההסתדרות הרפואית: אין מנוס מסגר מלא, קצר ומיידי

יו"ר ההסתדרות הרפואית: אין מנוס מסגר מלא

נתניהו וראש המל"ל דוחפים לסגר לילי והגבלות בכל רחבי הארץ, פרופ' גמזו סבור אחרת • יו"ר ההסתדרות הרפואית: אין מנוס מסגר מלא, קצר ומיידי • מקורביו של גמזו על הביקורת נגדו: מה עשו השרים המבקרים בחצי השנה האחרונה?
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגר על ביתר עלית, יולי 2020
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

לקראת ישיבת קבינט הקורונה המתוכננת מחר, מסתמן כי מחר יוטל סגר על "ערים אדומות", כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. לפי גורמים המעורים בנושא קיימת תמימות דעים בצורך בהגבלות נוספות, לצד מחלוקת בשאלה באיזה היקף הן צריכות להיות.

על פי אותם גורמים, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת תומכים בסגר משמעותי - סגר לילי או אף סגר מלא, כדי להוריד את קצב ההדבקה. לעומתם, תומכים ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו ושרים נוספים בקבינט בצעדים מידתיים הרבה יותר שיותאמו לנתוני התחלואה. בסביבת ראש הממשלה אומרים כי הוא טרם החליט בנושא וממתין לראות את הצעת הממונה גמזו מחר, אלא שבישיבה מחר צפויות להתקבל החלטות.

יו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ציון חגי קרא הערב לסגר מלא, קצר ומיידי על כל המדינה. לדבריו, סגר קצר ומיידי יוריד את התחלואה בצורה מיידית ודרמטית ויאפשר את פתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר. בשיחה עם כאן חדשות, אמר פרופ' חגי כי רופאים רבים חוששים לומר זאת משום שזה לא פופולרי.

פרופ' חגי הוסיף כי סגר הוא אחד מכלי הנשק היעילים להתמודדות עם מגפות מזה מאות בשנים. "אנחנו עדים לכך שמספר מדינות בעולם הפעילו סגר כללי כבר בגל השני, כמו באוסטרליה וספרד, כאשר מספר הנדבקים עלה למאות בודדות", אמר פרופ' חגי.

בעקבות הביקורת שהשמיעו אתמול שרים על כך שממונה הקורונה פרופ' גמזו לא הציג בפני קבינט הקורונה תוכנית מפורטת, תהו היום מקורביו: "איפה היו אותם שרים בחצי השנה האחרונה?". "גם האדם הכי חכם והכי יעיל לא יכול לעשות מעשי קסמים בשבוע", הוסיפו אותם גורמים.

בתוך כך, התוכנית שאותה מגבש פרופ' גמזו, ושאותה יגיש מחר לשרי קבינט הקורונה, תכלול את סט ההגבלות לערים האדומות, הכתומות והירוקות. בנוסף, על פי התוכנית ינתנו סמכויות גם לרשויות מקומיות ולראשי ערים.

הפופולריים