הקלטות בלעדיות: כך ניסה השר אוחנה ללחוץ על מפקד המחוז לשים סוף למחאה בבלפור

"לעצור את הברדק": שיחת השר ומפקד המחוז נחשפת
אוחנה: "מנכ"ל משרד הבריאות אמר שההפגנות הן מדגרות קורונה. ביקשתי שיציף את הנושא" • בשיחה נשמע אוחנה אומר שהוא מעוניין "לאתגר", כלשונו, את פסיקת בג"ץ ותוהה "למה אנחנו לא אוסרים את הדבר הזה?" • ה"פתרון" שמציג מפקד המחוז: אנו מחלקים יותר דוחות על אי עטיית מסכות בהפגנה מאשר במחאות אחרות • מהמשטרה נמסר: אנו מבצעים אכיפה של חובת עטיית מסכה במרחב הציבורי גם במחאות, ללא משוא פנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לא רחוקים מתסריט חוזר? בחזרה אל ההפגנה שהסתיימה ברצח
צילום: לא רחוקים מתסריט חוזר? בחזרה אל ההפגנה שהסתיימה ברצח

חשיפת כאן חדשות: השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה פועל בשבועות האחרונים במטרה לצמצם, ייתכן שאף לבטל, את ההפגנות מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה, וזאת למרות פסיקת בג"ץ שהתירה להפגין במקום. הקלטות בלעדיות שפורסמו אתמול (ראשון) ב"חדשות הערב" בכאן 11 חושפות שיחה מקצועית שערך אוחנה לפני כמה ימים עם מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד.

בשיחה נשמע אוחנה אומר שהוא מעוניין "לאתגר", כלשונו, את פסיקת בג"ץ ותוהה: "אני לא מבין למה אנחנו לא אוסרים את הדבר הזה?". בניסיון לתת מענה לטענות של השר, מציין מפקד המחוז את העובדה שאנשיו נותנים הרבה מאוד דוחות בגין אי עטיית מסכה בהפגנות בבלפור, אף על פי שבהפגנות אחרות, לדבריו, המשטרה נמנעת מכך.

בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסמו היום (שני) קטעים חדשים מההקלטה, ובה נשמע השר אוחנה מספר על שיחה שקיים עם מנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור חזי לוי ולדבריו באותה שיחה אמר לו כי ההפגנות הן ״מדגרת קורונה״. לדברי השר אוחנה, הוא ביקש ממנכ"ל משרד הבריאות להציף את הנושא, ״אנחנו לא יכולים להמשיך לקבל את הדבר הזה״.

האזינו להקלטות של השר אוחנה

השיחה של השר לביטחון הפנים עם מפקד המחוז חושפת עוד חלק במסע הלחצים של אוחנה על צמרת המשטרה. השר אוחנה ציין בשיחה: "אני מבקש לאתגר את פסיקת בית המשפט. אני לא יודע להסביר לציבור מדוע אנחנו אוסרים על תפילה ומופעי תרבות, ולא אוסרים על הדבר הזה. הם משתלטים על המדרכות  עם שקי שינה, מזרנים ודוכנים שלמים. אל תשלימו עם זה״.

בהמשך השיחה, כשניצב דורון ידיד מנסה להסביר לשר שהמשטרה אוכפת עד כמה שניתן, אוחנה קטע אותו בנזיפה: "מפקד המחוז, ונדליזם זה לא רק ניפוץ חלונות - מה שהם עושים זה ונדליזם וזה לא דבר שאתה יכול להשלים איתו". 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "דברים שפורסמו הוצאו מהקשרם והם נאמרו בפורום רחב, דבר המעיד יותר מכל על השקיפות ושאין כל עניין להסתיר את הדברים שנאמרו. משטרת ישראל מבצעת אכיפה של חובת עטיית מסכה במרחב הציבורי גם במחאות, זאת ללא משוא פנים וללא כל קשר לזהות המפגינים או נושא המחאה. נזכיר כי ההיתר שניתן להפגין אינו פוטר אף אדם מעטיית מסכה במהלך ההפגנה בכדי למנוע הדבקה המונית, לכן פעילות הסברה והאכיפה בהקשר של עטיית מסכות בוצעה בהפגנות השונות. לצד יתר משימות המשטרה ,נמשיך לפעול גם לאכיפת התקנות למען שלום הציבור ובריאותו".

שלשום מחו אלפים סמוך למעון ראש הממשלה בירושלים, בקריאה להתפטרותו של בנימין נתניהו. עימותים פרצו בין שוטרים למפגינים, 12 בני אדם נעצרו ועוכבו - בהם מפגינים שנכחו במקום ופעילי ימין שתקפו כמה מהם ביציאתם מההפגנה. נוסף לכך, כ-20 מפגינים הורחקו מהמקום. בהפגנה בצומת שער הנגב מפגין נפצע קל מדקירה בצווארו בעימות בין אנשי "הדגלים השחורים" לתומך נתניהו. תושב הדרום בשנות ה-20 לחייו נעצר ומעצרו הוארך עד ליום שלישי. 

הפופולריים