הממשלה אישרה את צמצום קבינט הקורונה

הממשלה אישרה את צמצום קבינט הקורונה

ליצמן, שיהיה רק משקיף בפורום המצומצם, הצביע נגד ונטש בזעם את הישיבה. השר גלנט ביקש גם הוא להצטרף לקבינט הקורונה: "אני רלוונטי לנושא ואני לא רוצה לשמוע על ההחלטות בתקשורת". בקשתו נדחתה • הממשלה אישרה את תוכנית המענקים • שר האוצר כ"ץ הזהיר בישיבת הממשלה: חייבים להעביר עכשיו תקציב, אם לא נצליח - שנת הלימודים לא תיפתח
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה 07.06.20
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

הממשלה אישרה היום (ראשון) את קבינט הקורונה המצומצם, עליו פורסם בכאן חדשות. חברי הקבינט החדש יהיו ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש הממשלה החליפי בני גנץ והשרים: יולי אדלשטיין, ישראל כ"ץ, אמיר אוחנה, גבי אשכנזי, יזהר שי, אבי ניסנקורן, עמיר פרץ ואריה דרעי. השר יעקב ליצמן, שלא יהיה חבר בפורום החדש אלא רק משקיף, הצביע נגד ההחלטה ונטש בזעם את הישיבה. בנוסף אישרה הממשלה את תוכנית המענקים. שר החינוך יואב גלנט ביקש גם הוא להצטרף לקבינט הקורונה: "אני רלוונטי לנושא ואני לא רוצה לשמוע על ההחלטות בתקשורת". בקשתו נדחתה.

השרה מירב כהן שאלה בישיבת הממשלה למה אין נשים בקבינט הקורונה וכתבה בטוויטר לאחר מכן כי "נכון לצמצם את מספר החברים בקבינט, ובאותה מידה נכון שבקבינט המצומצם יישבו שרות ולא רק שרים". השרה פנינה תמנו שטה ביקרה את זה שאין אף שרה בקבינט. "יש חשיבות רבה בנוכחות של שרות בקבינט הקורונה, מנהיגות נשית צריכה לקבל ביטוי בכל קבינט, בטוחה שגנץ יפעל לתקן את המצב שנוצר", אמרה.

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת יאיר לפיד, העביר גם הוא ביקורת על כך, וכתב בטוויטר: "אין אף אישה בקבינט הקורונה החדש. הממשלה הגדולה בתולדות המדינה והם לא הכניסו אף אישה. שוביניסטים מנותקים". 

שר האוצר ישראל כ"ץ הזהיר בישיבת הממשלה: חייבים להעביר עכשיו תקציב כי אם לא נצליח - שנת הלימודים לא תיפתח. ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את הישיבה ואמר: "הגל השני של הקורונה מכה בכל העולם, גם בישראל. אנחנו ממשיכים לפעול במלוא המרץ לבלום את ההתפשטות של המגפה. לצה"ל יהיה תפקיד משמעותי במשימת קטיעת שרשרת ההדבקה", הוא הוסיף כי " אין פתרונות קסם. בלי אחריות אישית של כל אחד מין אפשרות לבלום את המגפה". 

בנוגע לחזית הצפונית אמר נתניהו: "אנחנו פועלים לפי מדיניות עקבית שלא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בגבול הצפוני שלנו. לבנון וסוריה נושאות באחריות לכל מתקפה היוצאת משטחן נגד ישראל. לא ניתן שיערערו את ביטחוננו ולא ניתן שיאיימו על אזרחינו, לא נסבול פגיעה בכוחותינו. יחד עם שר הביטחון והרמטכ"ל אני מקיים הערכות מצב שוטפות. צה"ל ערוך להגיב לכל איום".

מלשכת יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני, התייחסו לאישור תוכנית המענקים: "חבר כנסת גפני עומד בדרישתו החד משמעית שלא להפלות את הילד הרביעי והחמישי מהתוכנית. שינויה בוועדה והוספת התקציב לפי מספר הילדים, לא יעכב אף לא ביום אחד את המענק לאזרחי ישראל".

לפני כשבועיים פורסם בכאן חדשות כי גנץ ביקש מנתניהו לצמצם בחצי את מספר השרים בקבינט הקורונה. לטענתו של גנץ עקב מספר השרים הגדול המשתתפים בדיונים, לא ניתן לנהל את הישיבות ויש צורך בשינוי. נתניהו אישר את הפרסום ואמר בהצהרה שנשא בשבוע שעבר אחרי מינויו של פרופ' גמזו: "נצמצם את קבינט הקורונה בחצי. ומינינו פרוייקטור. כך ההחלטות יהיו עקביות ומהירות". 

הפופולריים