השר לביטחון הפנים על ההפגנות: "סבירות גבוהה שזה ייגמר בדם"

אוחנה על ההפגנות: "סבירות גבוהה שייגמר בדם"

השר אמיר אוחנה: "חסימות כבישים שהפכו לאופנה הן גם חלק מהאלימות כלפי הציבור. אני מודאג מהשנאה שאני רואה באוויר" • על בחירת המפכ"ל הוסיף: נשקלות כל החלופות וייתכן שהמועמד לא יבוא מתוך המשטרה • גנץ: "
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיר המספרים | הקרקס
צילום: צילום מסך

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר הבוקר (ראשון) על ההפגנות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "יש רושם וסבירות גבוהה שזה ייגמר בדם". אוחנה הוסיף בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, כי "חסימות כבישים שהפכו לאופנה הן גם חלק מהאלימות כלפי הציבור". לדבריו, הוא מודאג מהשנאה שהוא רואה באוויר.

האזינו לריאיון המלא עם אמיר אוחנה

השר לביטחון הפנים התייחס להפגנות ברקע מגבלות הקורונה והסביר כי "הפגנות נגד השלטון תמיד היו ותמיד יהיו, זה בסדר. אבל אנחנו אוסרים על אנשים לקיים מופעי תרבות, להתפלל ולעשות מה שהם עושים בשגרה, כדי למנוע את התפשטות הנגיף. אז הנגיף כל כך חכם שהוא יודע להפריד בין זה לבין הפגנה?".

השר אוחנה התייחס גם למשבר בקואליציה ואמר כי אם הקואליציה המתפקדת לדבריו באופן מאוד מוגבל לא תתעשת ותתחיל לעבוד יחד, לא יהיה אפשר לקיים את ההסכם הקואליציוני. הוא הביע תקווה שיודיע בקרוב על מינוי מפכ"ל קבוע למשטרה ואמר כי נשקלות כל החלופות וייתכן שהמועמד לא יבוא מתוך המשטרה.

ראש הממשלה החליפי בני גנץ אמר בישיבת שרי כחול לבן בנוגע להפגנות: "כל אזרח צריך להפגין למען עקרונותיו, יהיו אשר יהיו. זו חובה אזרחית. הזכות להביע עמדה וביקורת עומדת במרכזה של הדמוקרטיה ואנחנו לא נאפשר פגיעה בה בשום דרך. יחד עם זאת צריך לזכור - הפגנה כן, אלימות לא. מחאה כן, פגיעה בסמלי שלטון לא. כל אלימות שהיא, מכל צד, צריכה להיענות ביד קשה. בכוונתי לשוחח בנושא עם השר לביטחון פנים בכדי לשים סוף לאלימות מכל סוג שהוא, לצד שמירה על חופש ההפגנה".

הלילה המשטרה פיזרה את המפגינים מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים, תוך שימוש במכוניות התזה. עימותים פרצו בין שוטרים למפגינים, ו-12 בני אדם נעצרו ועוכבו, בהם מפגינים שנכחו במקום ופעילי ימין שתקפו כמה מהם ביציאתם מההפגנה. בנוסף, כ-20 מפגינים הורחקו מהמקום. כ־5,000 בני אדם מחו בקריאה להתפטרות בנימין נתניהו.

בתוך כך, בהפגנה בצומת שער הנגב נפצע קל מדקירה בצווארו מפגין מאנשי "הדגלים השחורים". תושב הדרום בשנות ה-20 לחייו נעצר. באירוע אחר, עצרה המשטרה חשוד בריסוס גז פלפל לעבר מפגינים נגד נתניהו ברמת גן. שר המשפטים אבי ניסנקורן התייחס לתקיפת המפגינים בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אלה דברים שצריכים להיחקר בצורה חמורה. אם מפגין נדקר זה ביזיון חמור ומסוכן לדמוקרטיה".

הפופולריים