המשבר נמשך: אמסלם הודיע שלא יעלה חוקים לאישור הממשלה

המשבר נמשך - אמסלם: לא אאפשר חקיקה ממשלתית

לאחר שכחול לבן תמכה בחוק איסור טיפולי המרה בניגוד לעמדת הקואליציה, הודיע השר שמחזיק בזכות וטו בוועדת השרים לענייני חקיקה שלא יאפשר הצבעה על חוקים בה, מלבד כאלו הקשורים למאבק בקורונה. ניסנקורן בתגובה: "נשאר מצפן שפוי וערכי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובני גנץ בישיבת הקבינט השבועית במשרד החוץ 14.06.20
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

אחרי שחוק איסור טיפולי המרה עבר בקריאה טרומית בתמיכת חברי כחול לבן, תגובת הליכוד מגיעה: השר דוד אמסלם, שמחזיק בזכות וטו בוועדת השרים לחקיקה, הודיע היום (שישי) כי אין בכוונתו להעביר השבוע חוקים בוועדה, למעט חוקים דחופים הנחוצים למאבק בקורונה. יו"ר הוועדה אבי ניסנקורן הגיב: "אני מצפה ששותפים יפעלו בכל עת באמינות ובשיתוף פעולה. כחול לבן תישאר מצפן שפוי וערכי". 

בהודעתו לתקשורת, ציין שר הדיגיטל הלאומי והשר המקשר בין הממשלה לכנסת כי החלטתו נובעת מהפרת ההסכם בקואליציה על חוק טיפולי ההמרה. "שיתוף הפעולה בין המפלגות בקואליציה בנוי על אמון, אולם כשזה מופר קשה להמשיך לעבוד ביחד. המקרה השבוע היה חמור במיוחד ומעיב על יחסי העבודה בינינו", דברי אמסלם.

שר המשפטים ניסנקורן ציין בתגובתו את המקרים בהם הליכוד הפר את המשמעת הקואליציונית, לטענתו. "תמוהה בעיני ההחלטה של הליכוד להפר משמעת קואליציונית לטובת פגיעה בשלטון החוק על ידי חקירת שופטים בישראל. תמוהה גם ההחלטה להפר את ההסכם הקואליציוני בנושא התקציב, בתקופה בה האזרחים צריכים ודאות כלכלית", כתב.

לאחר שביום רביעי הצביעו בכחול לבן בעד הצעת החוק לאיסור טיפולי המרה, שעברה בקריאה טרומית בכנסת, נוצרה מהומה בקואליציה. גורמים במפלגות החרדיות איימו בהפסקת שיתוף הפעולה עם כחול לבן, שהצביעה בניגוד לעמדת הקואליציה בנושא. החרדים אף התכוונו להעלות הצעות חוק דתיות שיערערו את היציבות. 

הפופולריים