מנדלבליט מגיב למכתב של השר אוחנה: רצוף האשמות שווא חסרות בסיס

מנדלבליט לאוחנה: מכתבך רצוף האשמות חסרות בסיס

היועמ"ש הגיב למכתב של השר לביטחון הפנים, בו טען כי אין התייחסות לאיומים על רה"מ ומשפחתו: "אני סמוך ובטוח כי בהיותך השר לביטחון הפנים, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני וחבר ועדת השרים לענייני השב"כ ידועות לך דרכי ההתקשרות עם הגורמים המוסמכים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט בטקס הפרידה משי ניצן 18.12.19
צילום:

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שלח היום (שני) מכתב תגובה למכתב שפרסם ביום שישי האחרון השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, ובו האשים את מנדלבליט כי הוא לא לוקח ברצינות את הפניות בעניין איומים על חיי ראש הממשלה ומשפחתו. בתגובה כתב היועץ המשפטי כי מכתבו של השר "רצוף האשמות חסרות כל ביסוס בנוגע למערכת אכיפת החוק".

מנדלבליט מציין במכתבו כי וידא עם ראשי השב"כ ומשטרת ישראל שראש הממשלה זוכה לרמת האבטחה הגבוהה ביותר המביאה בחשבון את מכלול האיומים כלפיו. "אני סמוך ובטוח כי בהיותך השר לביטחון הפנים, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני וחבר ועדת השרים לענייני השב"כ ידועות לך דרכי ההתקשרות עם הגורמים המוסמכים, ככל שאתה מוצא שהדבר נדרש", כתב מנדלבליט.

הוא הוסיף כי המשטרה העבירה לפרקליטות שבע פניות בעניין תיקים שבהם עלה חשד להסתה נגד ראש הממשלה או מי מבני משפחתו. הפרקליטות אישרה לפתוח בחקירה בשלושה תיקים ובאחד מהם כבר הוגש כתב־אישום. ארבעת התיקים האחרים עדיין בטיפול.

במכתב של אוחנה מיום שישי, כתב השר לביטחון הפנים ליועץ המשפטי לממשלה: "אינך מפרט כלל מה נעשה במקרים אותם הזכרתי. האם נפתחה חקירה? האם נעצרו עצורים? ככל שננקטו אמצעים, נפתחו חקירות, נעצרו עצורים – יש לפרסם זאת למען יראו ויראו. מההסתה הפרועה עולה רושם ש'אין דין ואין דיין'". אוחנה האשים את מנדלבליט כי הוא "פועל כמי שיצא לקרב אישי".

הפופולריים