הסכמות על תוכנית המענקים: חצי מיליארד יוקצו להגדלת המענק למקבלי קצבאות

תוכנית המענקים: המענק למקבלי קצבאות יגדל

הקבינט הכלכלי הסכים על שינוי המתווה שקבע ראש הממשלה בתחילה • מסתמן: שרים, ח"כים ובכירים במגזר הציבורי שמרוויחים מעל ל-30 אלף שקלים בחודש יקבלו מענק מופחת - עם מיסוי מקסימלי • עימות פנים ליכודי וועדת הכספים: שר האוצר ויו,ר הקואליציה תקפו זה את זה • בלשכת ראש הממשלה יתקיים דיון במתווה הפעילות של מערכת החינוך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כ"ץ ומיקי זוהר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עימות חריג בוועדת הכספים: שר האוצר ישראל כ"ץ וחבר סיעתו, יו"ר הקואליציה מיקי זוהר, התעמתו היום (שני) במהלך הדיון בהצעת החוק שמסדירה מענקים עבור הוצאות קבועות של עצמאים. בשיא העימות קרא זוהר לשקול את המשך כהונתו של כ"ץ בתפקידו. 

כ"ץ אמר במהלך דבריו כי שאל מדוע מיקי זוהר כל כך דואג לתחום האולמות. "נאמר לי שיש לו בן דוד שהוא דואג לו, אתה לא מייצג שום עניין". על כך ענה לו זוהר: "צר לי שכחלק מתנועת הליכוד יש לנו שר אוצר מנותק מהעם, אני מצר על זה. ועם כל הכבוד לרצון של שר האוצר להפגין כוחניות, עלי זה לא עובד. אני באופן אישי חייב להודות שהייתה לי תקווה גדולה ממינויו של ישראל כ"ץ, יש לי מפח נפש גדול מההתנהלות שלו. יכול להיות מאוד שצריך לקרוא לראש הממשלה לבחון את המשך כהותנו של שר האוצר. המשך כהותנו הופכת לסכנה להמשך כהונת הליכוד".  

כ"ץ קרא לעבר זוהר כי הדיון הוא על בן דודו וכי הוא עוד יגיע לועדת האתיקה. בעקבות העימות עצר יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני את הדיון והכריז על הפסקה. העימות נמשך גם בזמן ההפסקה כשכ"ץ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ח"כ מיקי זוהר פעם אחר פעם מנסה להכניס את הדעות הלוביסטיות שלו לדיוני הוועדה".

זוהא מצדו השיב בטוויטר: "אני מציע לו להירגע ולהתחיל לעבוד למען אזרחי ישראל תוך שימת דגש על קשב לצרכים ולבעיות". עם החזרה מההפסקה אמר זוהר: השר כ"ץ בחר לפגוע בי. הדברים של השר הם לא פחות מהכפשה. אני לא מכחיש שבן דודי מחזיק באולמות שמחה, אבל להאשים אותי שאני פועל בגלל זה למען בעלי האולמות זו הכפשה, בושה וחרפה מצידו.

זוהר התעמת היום גם עם השרה גילה גמליאל בעקבות ריאיון שהעניקה לרדיו 90 שבו אמרה כי הפסיקה להתייחס לדברים שהוא מוציא מהפה. "מאז שהוא יו"ר הקואליציה, כל הקלקולים בגללו. או שייקח עצמו בידיים ויקיים שיח עם הליכוד ונציגי הקואליציה ופחות כותרות - או שצריך להחזיר את דוד ביטן שינהל הקואליציה. הכול בגלל מיקי זוהר. יש מצב שהגיע הזמן לעשות סדר בבלגן. אמירות מן הסוג הזה בוועדה, ובמקום שיעזור הוא מדרדר השיח הפוליטי. אני אומרת למיקי ההערות שלי. אומר גם לראש הממשלה. צריך לשמור על הקואליציה ועל הליכוד. הוא מפטר את כולם כל הזמן. זה לא סגנון הליכוד".

זוהר הגיב בטוויטר וכתב: ״כנראה שהעובדה שהיא וישראל כץ נתמכו יחד ע״י ״הליכודניקים החדשים״ הפכה אותם לבני ברית, חבל מאוד שגילה גמליאל מערבבת את שיקולי הפריימריז שלה בויכוחים מהותיים שקשורים לעתידם הכלכלי שלי אזרחי ישראל״.

תוכנית המענקים: המענק למקבלי קצבות יגדל

תוכנית המענקים: הקבינט הכלכלי המצומצם הסכים הבוקר בישיבתו כי חצי מיליארד שקלים מתוך שישה המיליארד שיועברו לתוכנית יוקצו להגדלת המענק למקבלי קצבות סיעוד, נכות, הבטחת הכנסה, וכן לעולים חדשים ולמובטלים מעל גיל שישים. 

עוד סוכם שבעלי הכנסות גבוהות של 640 אלף שקלים בשנה ויותר ימוסו באופן שבו יוחזר המענק לקופת המדינה. כמו כן, עובדים במגזר הציבורי שמשתכרים 300 אלף בשנה ויותר ישלמו מס דומה או שלא יוענק להם המענק. בדיון השתתפו ראש הממשלה נתניהו, ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון גנץ, שר האוצר כ"ץ ושר הכלכלה פרץ. גורמים המעורים בנושא אמרו לכאן חדשות כי שרים, ח"כים ובכירים במגזר הציבורי שמרוויחים יותר מ-30 אלף שקלים בחודש יקבלו מענק מופחת ויוטל עליהם מיסוי מקסימלי על המענק. 

בלשכת ראש הממשלה יתקיים הבוקר דיון במתווה הפעילות של מערכת החינוך. בדיון ישתתפו גם שר האוצר ישראל כ"ץ ושר החינוך יואב גלנט. לא צפויה החלטה על סגירת מערכת החינוך היום ואפשר שיישומה של החלטה בעניין יהיה רק בשבוע הבא. בנוסף, ועדת חוק חוקה ומשפט תקיים דיון בהכנת חוק הקורונה החדש לקריאה שנייה ושלישית.

כמו כן, הקבינט הכלכלי יתכנס היום וידון באופן חלוקת המענק שעליו הכריז ראש הממשלה בשבוע שעבר. שר האוצר ישראל כ"ץ מתנגד לניסיונות להחריג את הרווקים מהמענק המיוחד שעליו החליטה הממשלה. כ"ץ כתב בטוויטר כי זו תהיה פגיעה קשה בחיילים ובסטודנטים וברבים אחרים שתרמו ותורמים לחוסנה של ישראל ולכלכלתה. יו"ר כחול לבן בני גנץ מבקש ששלושה מיליארד שקלים, מחצית מהיקף המענקים, יהיו מיועדים לאוכלוסיות חלשות.

במקביל, הבוקר תקיים ועדת הקורונה דיון נוסף בהגבלות האחרונות שאישרה הממשלה. הוועדה מבקשת לאפשר ישיבה במסעדות על פי התו הסגול בחלקים הפתוחים שלהן, ולאפשר 35% אחוזי תפוסה בחלקים הסגורים, כפי שאושר למלונות. באשר לחדרי הכושר, בוועדה מבקשים לאפשר להם לפעול במתכונת מצומצמת, ובאשר לאטרקציות תיירות, הוועדה מבקשת להמשיך את פתיחתן.

בתוך כך, צוות השרים לבחינת הצורך בהמשך ההסתייעות בכלי השב"כ לצמצום התפשטות הקורונה, ייתכנס הבוקר לדיון מיוחד. בין הנושאים המתוכננים לעלות בדיון הם רמת האפקטיביות של כלי השב"כ לניטור שרשראות הדבקה של נגיף הקורונה, מצב המוכנות להשקת אפליקציית מגן 2 וכן הרכיבים המשלימים ותפיסת ההפעלה של החלופה לכלי השב"כ.

הפופולריים