בכיר בליכוד: רה"מ יפטר את יפעת שאשא ביטון מתפקידה בראשות ועדת הקורונה

בכיר בליכוד: רה"מ יפטר את יפעת שאשא ביטון

הבכיר אמר כי "לא ניתן להמשיך לעבוד כך", זאת בעקבות התנגדות שאשא ביטון לסגירת חדרי הכושר ובריכות השחייה. שאשא ביטון בתגובה: "מטרתי היא לשרת את עם ישראל. אם אאלץ לשלם בעבור זה מחיר אישי - אקבל את זה באהבה". גדעון סער: האיומים על שאשא ביטון מיותרים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהצד השני עם גיא זהר | 14.07.2020
צילום: מהצד השני עם גיא זהר | 14.07.2020

בכיר בליכוד אמר הערב (שבת) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון לפטר את ח"כ יפעת שאשא ביטון מתפקידה בראשות ועדת הקורונה: "לא ניתן להמשיך ולעבוד כך". זאת בעקבות התנגדות שאשא ביטון למהלכים האחרונים של הממשלה בדבר סגירת חדרי הכושר ובריכות השחייה בצל התפשטות הקורונה, ואחרי שאמרה כי לא תאשר בוועדה את ההגבלות האחרונות שאושרו על ידי הממשלה אתמול, ללא נתוני הדבקה.

בתגובה נמסר מח"כ שאשא ביטון: "אני חברה בקואליציה ומכבדת את החלטות הממשלה. חלק מרכזי מעבודת הכנסת הוא לבקר את עבודת הממשלה ואם יש טעויות - צריך לתקן. תפקידי לבחון את הדרך הנכונה ביותר להיאבק בנגיף, לשמור על בריאותם הנפשית והפיזית של האזרחים ולהציל את פרנסתם של רבבות עובדות ועובדים. באתי למטרה אחת, לשרת את עם ישראל. אם אאלץ לשלם בעבור זה מחיר אישי - אקבל את זה באהבה".

ח"כ גדעון סער מהליכוד הביע תמיכה ביו"ר ועדת הקורונה. בציוץ בטוויטר כתב סער: "האיומים על ח״כ שאשא ביטון מיותרים. היא אינה שואלת את השאלות לבדה. יש ויכוח עקרוני וחשוב האם נתוני התחלואה מצדיקים את החרפת הפגיעה בכלכלה ובפרנסה. ויכוח זה לא יוכרע באיומים. יש להציג נתונים, ככל שיש כאלה, ולשכנע את הכנסת ואת הציבור".

מחר בצוהריים צפויה ועדת הקורונה להתכנס כדי לדון בהגבלות האחרונות עליהן החליטה הממשלה. הוועדה תקיים דיון ארוך בהגבלות, והצבעה על אישורן לא צפויה מחר אלא רק בהמשך השבוע.

המתיחות בין שאשא ביטון לנתניהו החלה כבר ביום שני האחרון, אז דחו חברי ועדת הקורונה את המתווה שגיבשו ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין, וקבעו כי בריכות השחייה וחדרי הכושר ייפתחו. יושבת ראש הוועדה הצביעה בעד המהלך בניגוד להחלטת ראש הממשלה ושר הבריאות, שקבעו מתווה "תו סגול" הקובע כי רק בריכות לא מקורות יוכלו לפתוח את שעריהן לציבור.

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר מהליכוד זעם על הצעד וקרא לעבר שאשא ביטון: "את גמרת". מאוחר יותר שלח זוהר מכתב לאיתן גינצבורג, יו״ר ועדת הכנסת, בדרישה להדיח אותה מתפקידה. בכיר בליכוד אמר כי שאשא ביטון נכנעה ללחץ של שתדלנים על אף האזהרות של משרד הבריאות שחדרי הכושר הם סכנה ממשית להדבקה. מאוחר יותר באותו יום, בליכוד חזרו בהם מהכוונה להדיח את שאשא ביטון מתפקידה.

הפופולריים