מנכ"לית האוצר תמכה את בראש אגף תקציבים - וננזפה

מנכ"לית האוצר מגינה על מרידור: מתפתח שיח אלים
אחרי שנתניהו כתב פוסט בפייסבוק בו ביקר את הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור, קרן טרנר אייל יצאה להגנת הכלכלן הבכיר: "קשה להישאר אדישה, מתפתח שיח אלים". שר האוצר כ"ץ הגיב: "לא מתפקידך להתנגח עם הדרג המדיני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קרן טרנר אייל
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר אייל, הגיבה היום (שבת) לביקורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד הממונה על התקציבים במשרדה, שאול מרידור, וכתבה כי "קשה להישאר אדישה" לדברי נתניהו וכי "מתפתח שיח אלים ממש ברשתות החברתיות" בנושא. בתגובה, שר האוצר ישראל כ"ץ נזף במנכ"לית משרדו:  "אין זה מתפקידך להגיב ולהתנצח ולהגן על פקידים מול הדרג המדיני, וזאת בלי קשר לתוכנם של הדברים. תפקידכם הוא לבצע את החלטות הדרג המדיני".

אתמול שיתף ראש הממשלה פוסט ובו ביקורת על מרידור, וכתב: "בלתי נתפס שפקידים מתדרכים נגד החלטות שהתקבלו בממשלה ופועלים לסכל אותן. לא נקבל זאת".

טרנר אייל כתבה כי "הנהלת האוצר ובפרט שאול מרידור עובדים מסביב לשעון כדי להביא קול מקצועי וערכי שרואה את טובת הציבור, היום וגם בעתיד, לצד יישום כלשונן של כל החלטות הדרג הנבחר. כך היה וכך נמשיך לעשות". 

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, שיתף אחר הצוהריים ציוץ בטוויטר, בו נכתב כי "פקידי האוצר 'מחבלים' ולא מעבירים את הכספים לעצמאים ולאזרחים כדי להתסיס את העם. מדובר בהתגייסות של פקידים נגד שלטונו של נתניהו". 

ביום חמישי השתתף מרידור בכינוס של מכון אהרן במרכז הבינתחומי בהרצליה ואמר כי "צריכים להכריז על תוכניות שרואות את כל השיקולים, ולא כאלה שרודפות אחת אחרי השנייה, ולנסות ולסדר את זה בצורה קצת יותר מסודרת. מסתכלים עלינו גם בארץ וגם בעולם". 

אחרי פרסום הדברים שאמר מרידור, פרסם ח"כ שלמה קרעי פוסט בפייסבוק בו יצא נגיד הכלכלן הבכיר, וכתב: "כבר הכרנו את התופעה שבה פקידים מנסים לשלוט במדינה נגד נבחרי הציבור. ראש אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור, הפך זאת לאומנות. הוא מטרפד החלטות של ראש הממשלה נתניהו להעביר עוד כספים וסיוע לאזרחי ישראל. בשעת משבר קשה זו ובכלל, אסור לקבל זאת בשום אופן". 

ראש הממשלה שיתף את הפוסט של קרעי באמצעות חשבון הפייסבוק שלו, על מיליוני עוקביו. שר האוצר כ"ץ מסר בתגובה לכך כי "אם יוצגו הוכחות למעשים מסוג זה – הדברים יטופלו משמעתית".

שר הרווחה איציק שמולי כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הוא חלוק על שאול מרידור בנושאים רבים, אך "גם כשיש התנגשויות וויכוחים קשים ברור לי שהאמת המקצועית היא שמנחה אותם והם פועלים במסירות כדי למלא את חובתם. אסור בשום אופן שמקצועיותה של הפקידות תהווה עילה לעריפת ראשה", כתב.

הפופולריים