למרות ההצהרות: תוכנית "מענק לכל אזרח" לא תובא לממשלה בראשון

"מענק לכל אזרח" לא תובא לישיבת הממשלה בראשון

בכחול לבן דורשים שהכספים יועברו באופן דיפרנציאלי ולא לכלל האוכלוסיה. גורמים המעורים בנושא אמרו לכאן חדשות כי ככל שתושלם העבודה המשפטית - התוכנית תובא באופן מיידי לאישור הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו 09.07.20
צילום:

למרות הצהרת ראש הממשלה, תוכנית "מענק לכל אזרח" אינה בסדר יומה של הממשלה בישיבתה המתוכננת ליום ראשון. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. מראש, תוכנית המענקים הייתה אמורה לכלול העברת כספים לעשירונים 1 עד 7, כך שאלו שנמצאים בעשירונים הגבוהים לא יקבלו אלפי שקלים מתקציב המדינה. אך כדי להעביר את הכסף במהירות - ולעקוף תהליכים ביורוקרטיים - הוחלט להרחיב את החלוקה לכלל האזרחים, ללא שאלה של היקף הכנסתם. כרגע לא ברור מתי התוכנית תועלה לאישור.

בכחול לבן דורשים שהכספים יועברו באופן דיפרנציאלי - מי שצריך יקבל, ולא כולם. נוסף לכך, גורמים המעורים בנושא אמרו לכאן חדשות כי ככל שתושלם העבודה המשפטית התוכנית תובא באופן מיידי לאישור הממשלה.

הלילה אישרה הממשלה את ההגבלות החדשות בצל התפשטות נגיף קורונה בישראל, בכמה שינויים לעומת ההמלצות של קבינט הקורונה. חופי הים יישארו פתוחים בסוף השבוע הקרוב, ולא תהיה כל הגבלה על מרחק יציאה מהבית. לצד זאת, מהיום בשעה 17:00 חדרי הכושר יהיו סגורים ותיאסר התקהלות של יותר מעשרה אנשים במרחב סגור ויותר מ-20 אנשים במרחב פתוח.

אחר הצוהריים החליטו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ שהמסעדות יישארו פתוחות עד יום שלישי בחמש בבוקר. גם מוסדות החינוך של החופש הגדול וגני הילדים יישארו פתוחים עד אמצע השבוע הבא.

הפופולריים