רה"מ נגד ראש אגף תקציבים באוצר: "בלתי נתפס שפקידים מתדרכים נגד החלטות ממשלה"

רה"מ שיתף פוסט נגד ראש אגף תקציבים באוצר

הדברים נכתבו בתגובה לפוסט אותו שיתף, שכתב חברו לסיעה ח"כ שלמה קרעי • אתמול מתח ראש אגף התקציבים באוצר שאול מרידור ביקורת על ההתנהלות התקציבית למשבר הכלכלי עקב מגפת קורונה • שר האוצר הגיב: "אם יוצגו הוכחות למעשים מסוג זה – הדברים יטופלו משמעתית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיחי שטיין, אקספליינר
צילום: -

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיתף היום (שישי) פוסט שכתב חברו לסיעה ח"כ שלמה קרעי – ובו ביקורת חריפה והטחת האשמות בראש אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור. בתגובה לפוסט ששיתף, כתב נתניהו: "בלתי נתפס שפקידים מתדרכים נגד החלטות שהתקבלו בממשלה ופועלים לסכל אותן. לא נקבל זאת". שר האוצר הגיב ומסר: "אם יוצגו הוכחות למעשים מסוג זה – הדברים יטופלו משמעתית".

"כבר הכרנו את התופעה שבה פקידים מנסים לשלוט במדינה נגד נבחרי הציבור. ראש אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור, הפך זאת לאומנות. הוא מטרפד החלטות של ראש הממשלה נתניהו להעביר עוד כספים וסיוע לאזרחי ישראל - לעצמאיים, לבעלי העסקים, לשכירים ולמובטלים. בשעת משבר קשה זו ובכלל, אסור לקבל זאת בשום אופן". כתב ח"כ קרעי בפוסט.

מרידור מתח אתמול ביקורת על ההתנהלות התקציבית למשבר הכלכלי עקב מגפת קורונה. בכינוס של מכון אהרן במרכז הבינתחומי בהרצליה הוסיף מרידור: "צריכים להכריז על תוכניות שרואות את כל השיקולים, ולא כאלה שרודפות אחת אחרי השנייה, ולנסות ולסדר את זה בצורה קצת יותר מסודרת. מסתכלים עלינו גם בארץ וגם בעולם".

הממשלה אישרה הלילה את ההגבלות החדשות כחלק מהצעדים למאבק בהתפשטות הנגיף, בכמה שינויים לעומת ההמלצות של קבינט הקורונה. לא התקבלה החלטה בנוגע לסגירת מוסדות החינוך, והסוגייה תוכרע במהלך סוף השבוע על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ.

ביקורת על ההנחיות החדשות נשמע מצד פוליטיקאים באופוזיציה. יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד כתב בטוויטר: "הממשלה המנותקת הזו יצאה מדעתה. מדינה שלמה מנסה להבין את ההנחיות לסוף השבוע, ולא מצליחה. מדינה שלמה מנסה להבין למה מתעלמים מרופאים וכלכלנים שאומרים שמדובר בטירוף מערכות ולא מצליחה".


יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כתב: "בכל יום מקבלת הממשלה החלטות הזויות על מגבלות חדשות. הלילה אנחנו שוב קיבלנו טעימה של חובבנות ניהולית וחוסר מקצועיות מאת ממשלת החרטא".

ח"כ אחמד טיבי, החבר בשדולת בריאות הציבור בכנסת, שאל בטוויטר: "מה הבסיס האפידמיולוגי להחלטת הממשלה? לציבור יש זכות לדעת"

טיבי הוסיף: הנושא יגיע לוועדת קורונה בשבוע הבא ויש להציג נתונים אפידמיולוגיים משכנעים לכל שירות או מקום מסחר או בילוי שהוחלט לסגור אותו. אחרת אובדן האמון בממשלה יגבר עוד ועוד.

הפופולריים