בלשכת המועמדת מטעם הקואליציה לוועדה לבחירת שופטים יש תמונת הרב פינטו - שהורשע בשוחד

התמונה בלשכת המועמדת לוועדה לבחירת שופטים

ח"כ אוסנת מארק העלתה פוסט בפייסבוק בו נראית התמונה של פינטו בלשכתה • למרות המתיחות עם הליכוד, בכחול לבן הודיעו מוקדם יותר שיתמכו במועמדת בהצבעה לוועדה, לפי ההסכם הקואליציוני • בכיר בליכוד אמר אתמול כי "נתניהו זועם על גנץ וחברי כחול לבן, חוסר האחריות שלהם מוביל בהכרח לסגר מלא" • בכחול לבן הגיבו: נתניהו בורח מאחריות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונה של הלשכה של אסנת מארק והתמונה של פינטו
צילום: תמונה של הלשכה של אסנת מארק והתמונה של פינטו

המועמדת מטעם הקואליציה לוועדה לבחירת שופטים, ח"כ אוסנת מארק מהליכוד, פרסמה לפני יומיים פוסט בפייסבוק מלשכתה, שבה נראית תמונת הרב יאשיהו פינטו, שהורשע בשוחד. הבוקר (רביעי) בכחול לבן החליטו לתמוך במועמדותה של מארק לוועדה. זאת לאחר ששקלו מחדש אם לתמוך בה בעקבות המתיחות בקואליציה.

בהודעה שנשלחה לחברי הכנסת מהמפלגה נכתב כי "למרות המתקפה של נתניהו בכחול לבן הוחלט לתמוך במועמדת הליכוד לוועדה לבחירת שופטים". כך שבהתאם להסכם הקואליציוני הם יצביעו בעד מארק וח"כ צבי האוזר. 

אתמול גברה המתיחות בין המפלגות כשבכיר בליכוד אמר כי "ראש הממשלה זועם על גנץ וחברי כחול לבן, חוסר האחריות שלהם מוביל בהכרח לסגר מלא ומחירים כלכליים מיותרים". בכחול לבן הגיבו על הדברים ואמרו כי נתניהו בורח מאחריות.

לליכוד הגיע מידע שיש כמה חברי כנסת בכחול לבן ששוקלים לבחור היום בח"כ איילת שקד בהצבעה החשאית לבחירת נציגי הוועדה למינוי שופטים, ולא בח"כ מארק. בכירים בליכוד הודיעו לבכירי כחול לבן שאם ח"כ שקד תיבחר בניגוד להסכם הקואליציוני - המשמעות היא שהולכים לבחירות. לאחר הודעתו של ח"כ זוהר, בכירי כחול לבן עברו אתמול בין כל חברי הכנסת במפלגה, וביקשו מהם להצביע לאסנת מארק מכיוון שלטענתם מדובר באיום אמיתי.

בד בבד, בשיחות סגורות מודים בליכוד שגם אצלם במפלגה יש כמה חברי כנסת שמתכוונים להצביע לח"כ שקד ולא לח"כ מארק. מה שלא ברור זה אם מדובר בחברי כנסת בודדים או במספר יותר משמעותי.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אתמול כי שר הביטחון בני גנץ ביקש לאחרונה מראש הממשלה נתניהו לצמצם בחצי את מספר השרים בקבינט הקורונה. לטענתו של גנץ עקב מספר השרים הגדול המשתתפים בדיונים, לא ניתן לנהל את הישיבות ויש צורך בשינוי. נתניהו דחה את הבקשה. עם זאת, אתמול בדיון בממשלה הוא הנחה להגביל את נאומי השרים לארבע דקות בלבד. לדבריו יש צורך בכפתור שאיתו יוכל להשתיק את השרים בסיום הזמן המוקצב.

הפופולריים