גפני נגד נתניהו: קוראים לו לקבל מנהיגות

גפני נגד נתניהו: קוראים לו לקבל מנהיגות

על רקע הסגר בשכונות חרדיות התקפה בישיבת יהדות התורה על על ראש הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה גפני
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התקפה של יהדות התורה על ראש הממשלה: יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני, מתח היום (שני) ביקורת על התנהלות נתניהו בטיפול בקורונה במגזר החרדי וקרא לו לקבל מנהיגות. "יש בליבנו עליו, למה היה צריך לעשות דברים שגם פוגעים בנו. אנחנו תומכים בו כל השנים. רואים את התמיכה בו בציבור החרדי - לא בטוח עם מה שקורה עכשיו. הוא צריך להתעסק בנושא הבריאותי והכלכלי" אמר גפני.

גפני התייחס גם להצבעה בשבוע שעבר על הצעת בצלאל סמוטריץ' להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של שופטי בית המשפט העליון: "יש בליבנו על ראש הממשלה. אנחנו נמצאים בסכנה גדולה והוא צריך להתעסק בכל מיני דברים כאלה? יש את כחול לבן שמעמידים את הקואליציה, אז הוא צריך ללכת לעשות את זה עם סמוטריץ'?". 

לשאלת כאן חדשות האם ישקלו ביהדות התורה לתמוך בתקציב דו שנתי אמר גפני: "אנחנו לא מנהלים מלחמות על כל דבר. דעתי היא שצריך תקציב חד שנתי. המדינה נמצאת זמן רב בלי תקציב ותקציב חד שנתי יכול להיעשות מהר. לא יודע למה כל דבר צריך להעביר למלחמת עולם. צריך לעשות תקציב חד שנתי ולהתחייב שלא הולכים לבחירות כתוצאה מזה. דיברתי על זה עם כחול לבן".

סגן שרת התחבורה, אורי מקלב, התייחס להחלטה על הטלת סגרים בשכונות החרדיות אמר: "ראש הממשלה יודע שאנחנו אחראיים כלפי הציבור שלנו. הציבור החרדי נפגע כפליים מכל הציבורים האחרים. לא צריך לחזור על אכיפה בררנית ושיטור יתר שיש בציבור שלנו. יהדות התורה לא מגיעה לריב או לערר את הקואליציה אלא רק לשמור על הזכויות שלנו ואני מקווה שנראה שינוישל ממש".
סגן שר החינוך, מאיר פרוש אמר בדיון: "לא סוד שישבנו עם ראש הממשלה והם דיברו מאוד יפה אבל לומר לכם שהשתכנעתי שמי שמחליט על סגרים יודע לומר מה הדברים הסימטריים בין הציבור החרדי לכללי? לא השתכנעתי כי לא קיבלנו הסברים וחבל מאוד".

נתניהו לחברי הכנסת החרדים: יש מגפה, מנהיג לא צריך להיות פופולרי

הבוקר סיכם ראש הממשלה עם שרים וחברי כנסת מהמגזר החרדי כי לפני הטלת סגרים נוספים על שכונות חרדיות תתקיים התייעצות עם נציגי המגזר. במידת האפשר יוקמו חמ"לים של הרשויות בשכונות עצמן. ההסכמות הושגו בפגישה של נתניהו ושרים הנוגעים בדבר עם שרים וחברי כנסת מש"ס ויהדות התורה. ביומיים האחרונים הפגינו מאות חרדים בירושלים במחאה על הסגר שהוטל על השכונות החרדיות ועל אלימות, לדבריהם, של המשטרה. בתגובה לביקורת מצד חברי הסיעות החרדיות אמר ראש הממשלה: "יש מגפה. מנהיג לא צריך להיות פופולרי, מנהיג צריך לקחת אחריות".

הפופולריים