סגן שר האוצר יצחק כהן: לא יודע על ברית בין ש"ס לכחול לבן בעניין התקציב

יצחק כהן: לא מכיר ברית עם כחול לבן על התקציב

בריאיון לכאן רשת ב אמר כהן כי גנץ טועה בהתעקשותו על תקציב דו-שנתי: "חשוב לאשר תקציב ל-2020 ואז להמשיך, אחרת מסגרות יקרסו ושנת הלימודים לא תוכל להיפתח"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי, בני גנץ וגבי אשכנזי
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סגן שר האוצר יצחק כהן אמר הבוקר (שני) כי לא ידוע לו על ברית שנכרתה בין מפלגתו, ש"ס, לבין כחול לבן בסוגיית תקציב המדינה. בריאיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, הוסיף סגן שר האוצר כי ההחלטה בנושא אינה פוליטית, אלא מקצועית, והתקציב לשנה הזו חייב לעבור במהירות הבזק.

לדברי כהן, ראש הממשלה החליפי בני גנץ טועה בהתעקשותו על תקציב דו-שנתי. "התקציב הנוכחי נועד לשלושה חודשים ולא לשנה לשלמה. חשוב לאשר תקציב ל-2020 ואז להמשיך, אחרת מסגרות יקרסו ושנת הלימודים לא תוכל להיפתח", דברי כהן.

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי מקורבי גנץ פנו בימים האחרונים לראשי המפלגות החרדיות וביקשו מהם ״אל תתמכו בתקציב של נתניהו״. לדברי המקורבים לגנץ, נתניהו מעוניין בבחירות והאינטרס המשותף של החרדים וכחול לבן נגד בחירות.

בשבועות האחרונים גנץ משתף פעולה בכמה נושאים עם החרדים ושני הצדדים מרוצים מאוד מיחסי העבודה ביניהם. נתניהו פועל נגד הציר הזה ומבקש מהחרדים לתמוך באופן מלא בדרישותיו. היום ייפגש, בצעד חריג, ראש הממשלה עם חברי הכנסת של ש״ס ויהדות התורה בלשכתו כדי לשמוע את מצוקותיהם.

עוד דווח אמש בכאן חדשות כי המפלגות החרדיות מבקשות תקציבים מתוך חבילת הסיוע הכלכלית. אחת הדרישות המרכזיות היא העברת כספים לתמיכה בישיבות, בטענה כי יש להתאים אותן לדרישות משרד הבריאות. נוסף על כך, שר הפנים אריה דרעי דורש תקציב של 300 מיליון שקלים לחלוקת סלי מזון למשפחות שמקבלות הנחות כבדות בארנונה. לפי הדרישה של דרעי, סל המזון יגדל ככל שמספר הילדים במשפחה גדול יותר, עד 2,500 שקל למשפחה של שבעה ילדים ויותר.

שר השיכון יעקב ליצמן דורש מיליארדים לטובת פיתוח נדל"ן בפריפריה וכן 50 מיליון שקלים להגדלת הסיוע בשכר דירה למשפחות נזקקות במיוחד. הדרישה לתקציבים מתוך חבילות הסיוע משמעו להימנע מקיצוץ תקציבי מתקציב משרדי הממשלה - דבר שיגדיל את הגירעון עוד יותר.

הפופולריים