בכחול לבן מאיימים לפתוח במרד "תוכניות כלכליות" בגלל התנהלות נתניהו

בכחול לבן מאיימים: נתניהו ישלם על התנהלותו
על רקע הסערה סביב ההצעה לחקור ניגודי עניינים של שופטים - במפלגתו של גנץ אומרים: התנהלות נתניהו לא תעבור בשתיקה, הוא ישלם על זה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובני גנץ בישיבת הקבינט השבועית במשרד החוץ 14.06.20
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

המשבר בקואליציה: לאחר העימות בין כחול לבן לליכוד על רקע ההצבעה על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית של ניגודי עניינים של שופטים, בעקבות תחקיר כאן חדשות, הרוחות בקואליציה עדיין סוערות. לאחר שבליכוד החליטו היום (רביעי) לתמוך בהצעת החוק הפרטית של ח"כ בצלאל סמוטריץ' מימינה, בכחול לבן מאיימים: התנהלות נתניהו לא תעבור בשתיקה - הוא ישלם על זה.

במפלגתו של בני גנץ מאיימים כעת לפתוח במרד "תוכניות כלכליות" בגלל התנהלות ראש הממשלה, וביום ראשון מתכוונת המפלגה להעלות תוכניות כלכליות בניגוד לעמדתו של נתניהו. 

ניגודי העניינים של השופטים - תחקיר כאן חדשות

גם בקרב הסיעות החרדיות יש זעם על נתניהו, לאחר שראש הממשלה אמר לחברי הכנסת החרדים להגיע להצבעה על ההצעה - ונעדר בעצמו. "נתניהו הוליך אותנו שולל, בפעם הבאה הוא יצטרך לחפש אותנו", אומרים בסיעות החרדיות.

לפני ההצבעה היום במליאה, יו"ר ש"ס אריה דרעי קיים שיחה מתוחה עם נתניהו, ואמר לו: ״אתה פוגע באמון שלי מול אנשי כחול לבן. אתה מוביל אותנו לבחירות בתקופה כל כך קשה״. בסיום השיחה טרק דרעי את הטלפון בזעם.

בנוסף לעימותים בתוך הממשלה, בריאיון לגלי צה"ל בחר יו"ר הקואליציה מיקי זוהר להאשים את נשיא המדינה ראובן ריבלין בכך שניסה לעשות הכול כדי לבלום את ההצעה. זוהר הוסיף כי "ריבלין עושה את זה בכוונה כדי לפגוע בראש הממשלה נתניהו". בהודעה שפרסמה דוברות בית הנשיא בתגובה לדברים נמסר כי "דבריו של ח"כ זוהר הם שקר וכזב ואנו דורשים את התנצלותו המיידית וחזרתו מהם". עוד נכתב בהודעה כי לנשיא לא היה שום קשר לפעילות הכנסת הנוגעת לועדת החקירה הפרלמנטרית בעניין השופטים.

שרת התחבורה מירי רגב גם הגיבה למשבר בקואליציה, לאחר שנעדרה מההצבעה כמו שרים אחרים מהליכוד. בריאיון לחדשות הערב אמרה השרה כי לא הגיעה למליאה כי היא "קוזזה". עוד אמרה רגב כי הליכוד לא נערך היטב להצבעה על ההצעה של ח"כ סמוטריץ', ואם ההצעה תעלה שוב - המפלגה תיערך בהתאם.

הפופולריים