דרעי טרק את הטלפון לנתניהו: "אתה מוביל אותנו לבחירות בתקופה כל כך קשה"

דרעי לנתניהו: "אתה מוביל לבחירות בתקופה קשה"
בשיחה שקיימו לפני ההצבעה במליאה על ההצעה לחקור ניגוד עניינים של שופטים, אמר יו"ר ש"ס לרה"מ: "אתה פוגע באמון שלי מול כחול לבן" • גנץ: "נאלצנו לעצור את פעילותינו כדי למנוע פגיעה בשופטי ישראל" • זוהר האשים את נשיא המדינה כי ניסה לעשות הכול כדי לבלום את ההצעה. בית הנשיא בתגובה: "שקר וכזב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ נתניהו ודרעי
צילום: צילום: נועם רבקין פנטון והדס פרוש, פלאש 90

מליאת הכנסת הצביעה היום (רביעי) נגד הצעת החוק הפרטית של ח"כ בצלאל סמוטריץ', המבקשת לפתוח ועדת חקירה לבדיקת ניגודי העניינים של שופטים, בעקבות תחקיר כאן חדשות בנושא, אך הסערה והמשבר שיצרה ההצעה בקואליציה רחוקים מלהסתיים. לפני ההצבעה במליאה, יו"ר ש"ס אריה דרעי קיים שיחה מתוחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר לו: ״אתה פוגע באמון שלי מול אנשי כחול לבן. אתה מוביל אותנו לבחירות בתקופה כל כך קשה״. בסיום השיחה טרק דרעי את הטלפון בזעם.

ניגודי העניינים של השופטים - תחקיר כאן חדשות

בריאיון לגלי צה"ל האשים יו"ר הקואליציה מיקי זוהר את נשיא המדינה ראובן ריבלין כי ניסה לעשות הכול כדי לבלום את ההצעה. זוהר הוסיף כי "ריבלין עושה את זה בכוונה כדי לפגוע בראש הממשלה נתניהו". בהודעה שפרסמה דוברות בית הנשיא בתגובה לדברים נמסר כי "דבריו של ח"כ זוהר הם שקר וכזב ואנו דורשים את התנצלותו המיידית וחזרתו מהם". עוד נכתב בהודעה כי לנשיא לא היה שום קשר לפעילות הכנסת הנוגעת לועדת החקירה הפרלמנטרית בעניין השופטים.

הסערה בקואליציה החלה כשזוהר הודיע בצוהריים כי חברי הליכוד יצביעו בעד ההצעה. זמן קצר לאחר מכן הודיעו בכחול לבן כי יתנגדו לה, וגורמים במפלגה אמרו לכאן חדשות: ״הצבעה בעד ועדת חקירה לניגודי עניינים של שופטים משמעותה הליכה לבחירות״.

על אף ההודעה של זוהר כי בליכוד יצביעו בעד ההצעה, נתניהו וכמה מחברי הליכוד נעדרו מההצבעה. מלשכת נתניהו נמסר מאוחר יותר בתגובה למשבר בקואליציה: "ראש הממשלה עסוק בימים האחרונים אך ורק במטרה אחת - בגיבוש קופסת קורונה כלכלית שתזרים כסף לעצמאים ולעסקים".

ראש הממשלה החליפי ושר ההביטחון בני גנץ, שנמצא בבידוד וגם לא נכח היום בהצבעה במליאה, אמר בתגובה לתוצאות ההצבעה: "היום נאלצנו לעצור את פעילותינו כדי למנוע פגיעה בשופטי ישראל ובמערכת המשפט. אני שמח שעשינו זאת, אני גאה שעשינו זאת. מה שחשוב בימים הללו זה ביטחון, בריאות וכלכלה ולא שום משחק פוליטי".

בתום ההצבעה במליאה, אמר שר המשפטים אבי ניסנקורן: "אנחנו בעד ממשלת אחדות מתוך אמונה שאנחנו בצו חירום. חבל לי שחברינו היום לא נהגו כך. כל עוד אני שר המשפטים שלטון החוק לא ייפגע ומערכת המשפט תפעל בעצמאות מלאה". כמו כן, בכירי כחול לבן שוחחו ביניהם על הצבעות שבהן יוכלו להעביר החלטות בלי הליכוד, כדי לגמול להם על היום. בנוסף, שר החוץ גבי אשכנזי הטיח במיקי זוהר: "לא מתנהגים ככה, אנחנו נעלה את הצוללות".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד גם הביע את התנגדותו להצעת החוק ומסר כי ההצעה הינה "פגיעה אנושה בבית המשפט. כחול לבן, שהתחייבה לשמור על שלטון החוק, נותנת שוב לנתניהו לרמוס את בתי המשפט ביד גסה. ניסנקורן גנץ ואשכנזי שותפים בחופש ההצבעה לביזיון הזה". לאחר ההצבעה, צייץ בטוויטר יו"ר האופוזיציה: "שבוע הבא יש עתיד תביא להצבעה הצעה להקמת של ועדת חקירה בנושא הצוללות".

הפופולריים