הארכת דמי האבטלה לזכאים: הפרטים המסתמנים של התוכנית הכלכלית

התוכנית הכלכלית תכלול הארכת דמי האבטלה לזכאים

רה"מ הודיע על דחיית "חבילת הקורונה" לשבוע הבא, אחרי שהבטיח כי תוכנית כלכלית תוצג תוך 48 שעות. גורמים מעורבים: הסיבה לדחייה - ניסיון לגבש מנגנון מהיר וקל להעברת הכספים לזכאים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כ"ץ
צילום: 0

המשבר הכלכלי: הצגת תוכנית הסיוע הכלכלית במלואה נדחתה לשבוע הבא, אך מסתמן כי במרכזה תהיה הארכה של דמי אבטלה לזכאים - מינואר 2020 ועד ליוני 2021. בנוסף, יהיה מעבר מהפחתת שיעור אבטלה תלוי בזמן לתלות במצב האבטלה במשק, על ידי שינוי בגג הקצבה רק לאחר שיפור בשוק העבודה. התוכנית צפויה לכלול גם הרחבת זכאויות - ביטול קיזוז קצבאות והרחבת מענקי ההסתגלות בגובה של עד 4,000 שקל לחודש לבני 67 ומעלה עד חודש דצמבר 2020.

בנוגע לעצמאים ובעלי עסקים - אלו שנפגעו כ-50% במחזור העסקי שלהם יקבלו אחת לחודשיים עד לחודש יוני 2021 מספר מענקים, תלוי המחזור החודשי. סך הכול מדובר 14 מענקים חודשיים המשולמים ב-7 תשלומים.

אחרי שהבטיח תוכנית כלכלית לעצמאים ולמובטלים תוך 48 שעות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום על דחיית "חבילת הקורונה" לשבוע הבא. מלשכתו ראש הממשלה נמסר כי הוא ממשיך בהתייעצויות הכלכליות אודות החבילה עם שר האוצר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה ובכירי משרד האוצר. גורמים שמעורבים בהתייעצויות שמקיים ראש הממשלה אומרים כי הסיבה לעיכוב בהצגת התוכנית היא הניסיון לגבש מנגנון שיקל על ביצועה ויישומה במהירות וכן על העברת התשלומים למי שיהיו זכאים להם.

אתמול כתב שר האוצר כ"ץ בפייסבוק: "בתוכנית ישולבו עוד מרכיבים רבים שמטרתם לסייע לעבור את משבר הקורונה ולהחזיר את המשק הישראלי לתנופה וצמיחה. בדרך ביצוע התוכנית יוטמעו הלקחים מהתוכניות הקודמות עליהן הוחלט עוד טרם תקופתי, כדי לוודא יישום מהיר של ההחלטות".

הפופולריים