מיקי זוהר איים על עפר שלח: תשלם בתפקידך

זוהר איים על שלח בוועדה: תשלם בתפקידך

יו"ר הקואליציה תקף את ח"כ מיש עתיד על רקע החלטתו לקיים דיון בוועדת ביקורת המדינה בפרשת הצוללות. זוהר בכאן רשת ב: "אין בעיה, ימינה ישמחו אם ח"כ סופר יהיה יו"ר הוועדה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי זוהר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר איים היום (שני) על ח"כ מיש עתיד עפר שלח כי הוא עלול לשלם בתפקידו כיו"ר ועדת ביקורת המדינה בכנסת, בעקבות החלטת שלח לקיים דיון בוועדה בנושא פרשת הצוללות. בהתאם להחלטת שלח, הוועדה דנה כעת בנושא "טיפול רשויות המדינה ברכש כלי השיט מחברת טיסנקרופ ותהליך קבלת ההחלטות בנושא". בסיום הדיון הצביעה הוועדה נגד ההצעה שמבקר המדינה יבחן את רכישת כלי השיט.

בהמשך, בריאיון שהעניק הערב לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב, חידד חבר הכנסת זוהר ואמר כי "אם וכאשר תתקבל החלטה להחליף את יו"ר ועדת הביקורת, זו לא אמורה להיות בעיה משום שימינה אם אופיר סופר יהיה יו"ר הוועדה". זוהר הוסיף כי "כל מה שאנחנו זקוקים לו הוא רוב בכנסת".

זוהר פנה לשלח ואמר: "עפר אתה יו"ר הוועדה לביקורת המדינה וזו אולי אחת הוועדות החשובות בכנסת. הייתי סבור שבשום מצב לא ייתכן שהוועדה הזו תהפוך כלי לניגוח פוליטי. אני לא חושב שהדיון היום הוא ענייני או מקצועי.

"היה לי חשוב לעמוד במילה שלי ולא להתערב בהחלטות האופוזיציה לגבי מי עומד בראש איזו ועדה. אני לא פוסל את האפשרות לבחון להחליף אותך כיו"ר, לאור ההתנהלות הלא מקצועית שפוגעת בשמה הטוב של הוועדה, וייתכן שיש לשקול את המשך כהונתך בראשות הוועדה. נבחן את האפשרות שיש בפנינו".

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה לדברים: "ראינו בעבר כיצד מאיימים על ח"כים שיאבדו את המשרה שלהם אם יעסקו בנושא כזה או אחר, אבל לא במדינה דמוקרטית ובטח שלא בישראל. במשטרים אפלים יותר אולי, אבל לא בישראל. לא ייתכן שח"כים יחששו לבצע את תפקידם אם הדבר לא ימצא חן בעיני רה"מ ועל ח"כ זוהר לחזור בו מדבריו וללמוד דבר או שניים על התנהלות במשטר דמוקרטי".

הפופולריים