השר שוסטר: לא יהיה סיפוח בעוד ארבעה ימים, לא היה דיון בקבינט

השר שוסטר: לא יהיה סיפוח בעוד ארבעה ימים

חבר כחול לבן לכאן רשת ב: "יש כאן הימור אדיר על המצב המדיני, על הביטחון, על הכלכלה, על היציבות הדמוקרטית ועל פניה של ישראל. אני בעד פיתוח היישובים בבקעה ולא סיפוח"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההתנחלות יצהר, 2009
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

שר החקלאות אלון שוסטר מכחול לבן אמר היום (שבת) בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב כי לא יהיה סיפוח בעוד ארבעה ימים, וכי הנושא עדיין לא נדון בקבינט ובממשלה. עוד ציין שוסטר: "בזמן משבר נורא שבו אנו נמצאים, אין זה הזמן לעסוק בניסויים, בוודאי לא בדחיפות ובבהילות. יש כאן הימור אדיר על המצב המדיני, על הביטחון, על הכלכלה, על היציבות הדמוקרטית ועל פניה של ישראל. אני בעד פיתוח היישובים בבקעה ולא סיפוח". 

שוסטר התייחס לחיכוכים בין הליכוד וכחול לבן סביב סוגיית הסיפוח ואמר כי "בספר דברי הימים הפוליטי של מדינת ישראל עוד נווכח כמה חשובה ההשתתפות של כחול לבן בממשלה, ולו כדי לייצר את האיזון הנדרש". 

אמש פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי עמדתו של ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ בנוגע לסיפוח כרגע, לא תאפשר החלת ריבונות ב-30% מהשטח. גנץ הבהיר כי יסכים לסיפוח על מקומות של קונצנזוס וכי המהלכים צריכים להיות מגובים בהסכמה מול האמריקנים ומול צה"ל.

בפוסט שהעלה ראש הממשלה החליפי לפסייבוק, הוא הגדיר מצדו כמה פרמטרים לקיום מהלכים מדיניים. "לא נחיל את החוק הישראלי במקומות שבהם יש פלסטינים רבים או שבהם נפגע ביכולת התנועה שלהם, אם יהיו אזרחים פלסטינים במקומות בהם יחול החוק הישראלי – הם יהיו בעלי זכויות שוות, תיעשה עבודה מדינית וביטחונית מקדימה שתוודא שלא נפגע ביבטחון המדינה, בהסכמי השלום והנכסים האסטרטגיים שלנו ונקדם גם צעדים הדדיים מול הפלסטינים", כתב גנץ.

יו"ר כחול לבן האשים את הפלסטינים בקיפאון במשא ומתן: "אני אומר לכם חד וחלק, גם אם זה לא נשמע טוב, מי שאשם בתקיעות הם בעיקר הפלסטינים שמסרבים ומתבצרים בעמדותיהם. אם הם יבקשו לנהל משא ומתן רציני אני מוכן להיות מחר בבוקר ברמאללה". האחראי על הקשר עם ישראל ברשות הפלסטינית, חוסיין א-שייח', הגיב לדברים היום ואמר: "לפני שהוא אומר דברים כאלה עליו לחשוב כיצד לסיים את הכיבוש, ולא לגייס את הצבא שלו לטובת הסיפוח והנצחתו". 

הפופולריים