נוסף למלך ירדן - ראש המוסד נפגש עם בכיר מצרי

נוסף למלך ירדן - ראש המוסד נפגש עם בכיר מצרי
עיתון קטרי פרסם כי יוסי כהן שוחח עם שר המודיעין המצרי. לפי הדיווח, השניים הגיעו לסיכום כי אחרי שישראל תודיע באופן רשמי על החלת הריבונות - מצרים וירדן יפרסמו גינוי למהלך, אבל לא ינקטו צעדים קיצוניים. מנגד, מקורות פלסטיניים טוענים כי סירבו לקבל שליח ישראלי וברמאללה ממשיכים לדחות את הניסיונות האמריקניים להידברות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש המוסד יוסי כהן
צילום: צילום: אי-פי

ראש המוסד יוסי כהן נפגש לאחרונה עם מלך ירדן עבדאללה, אבל לא רק איתו, אלא גם עם בכיר בהנהגה המצרית ודן איתו בהחלת הריבונות ביהודה ושומרון. כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. עיתון קטרי פרסם היום כי ראש המוסד שוחח עם שר המודיעין המצרי כמאל עבאס. לפי הדיווח, השניים הגיעו לסיכום כי אחרי שישראל תודיע באופן רשמי על החלת הריבונות - מצרים וירדן יפרסמו גינוי למהלך, אבל לא ינקטו צעדים קיצוניים.


נוסף על כך, דיווח העיתון הקטרי שהשר המצרי עדכן את ראש המוסד כי עדיין אין הסכמה מול חמאס על תגובת ארגון הטרור להחלת הריבונות, אבל העריך שחמאס לא ישבור את הכלים. מוקדם יותר היום, אמרו בארגון הטרור כי הסיפוח הוא "הכרזת מלחמה" של ישראל.

מנגד, לאחר שהתעקשו שלא לקיים שיח עם גורמים ישראלים או אמריקנים בעניין הסיפוח או תוכנית טראמפ, פורסמו בחדשות הערב טענות של מקורות פלסטיניים כי ברמאללה סירבו להצעת גורם בין-לאומי לקבל שליח ישראלי בשבועיים האחרונים לאחר שהיו גישושים בנושא. לדברי המקורות האמריקנים, נמשכים הניסיונות להידבר, אך ברמאללה דוחים אותם שוב ושוב.

ראש המודיעין הירדני, הגנרל אחמד חוסני, היה ברמאללה בשבוע שעבר בביקור עם שר החוץ הירדני. דבר הביקור הוסתר והוא התקיים כמה ימים אחרי פגישת המלך עבדאללה וראש המוסד בעמאן. ברמאללה אמרו כי לא ידעו על הביקור הצפוי של כהן, אך העריכו בדיעבד שראש המודיעין הירדני עדכן את ראש המוסד בעמדה הפלסטינית.

הפופולריים